Polskie MMAUFC

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Rozdający karty w kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych obecnie zawodników w wadze półciężkiej.

Kilka tygodni temu niepokonanego mistrza kategorii lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova zapytano podczas konferencji prasowej w Moskwie o wskazanie pięciu najlepszych obecnie rosyjskich zawodników MMA – poza nim samym.

– Na pierwszym miejscu umieszczę Petra Yana – powiedział wówczas Khabib. – Drugi będzie Zabit Magomedsharipov. Na trzecim Islam Makhachev. Czwarte dla Askara Askarova. Uważam, że gość ma bardzo dużą szansę, żeby zostać mistrzem UFC. Na piątym miejscu dałbym Magomeda Ismailova, jeśli mogę też korzystać z zawodników z innych organizacji? Pominięcie ich byłoby niesłuszne. Napisałby zaraz do mnie: „Dlaczego mnie pominąłeś?”.

Tymczasem kilka tygodni później po złoto kategorii półciężkiej Bellatora sięgnął Vadim Nemkov, który w świetnym stylu rozbił i w drugiej rundzie znokautował Ryana Badera.
Czy zatem podopieczny Fedora Emelianenki tym triumfem zapracował sobie na awans do Top 5 rosyjskiej sceny MMA według Dagestańskiego Orła? O to kingpina wagi lekkiej zapytano w najnowszym wywiedzie przeprowadzonym przez Izviestię.

– Bez wątpienia! – odparł Khabib. – Jest teraz w moim Top 5. Gdy wskazywałem tamtą piątkę, wiedziałem, że Nemkov ma przed sobą walkę i że jeśli wygra, to może wejść do tej piątki.

– Vadim jest nie tylko zawodowcem, jeśli chodzi o MMA. Ma bardzo bogate doświadczenie amatorskie. O ile się nie mylę, walczył też zawodowo i przede wszystkim rywalizował w bojowym sambo.

Na tym nie koniec, bo Dagestański Orzeł pokusił się też o wskazanie pięciu jego zdaniem najlepszych obecnie zawodników w kategorii półciężkiej – z pominięciem Jona Jonesa, który zapowiedział przejście do królewskiej dywizji.– Uważam, że Vadim ma teraz duże szanse ma Top 5 kategorii półciężkiej na świecie – ocenił Khabib. – Są tam (Jan) Błachowicz, (Aleksandar) Rakic, Thiago Santos i Dominick Reyes. Myślę, że Nemkov może być na równi z tymi zawodnikami.
O miano najlepszego półciężkiego w UFC – a zdaniem wielu także i na świecie – powalczą 26 września wspomniani przez Dagestańczyka Jan Błachowicz i Dominick Reyes. Na szali pojedynku, który odbędzie się w ramach co-main eventu gali UFC 253 w Abu Zabi, znajdzie się zwakowany przez Bonesa pas mistrzowski 205 funtów.

Khabib Nurmagomedov powróci do akcji miesiąc później, podczas gali UFC 254 stając do walki z Justinem Gaethje. Jako jednak, że obóz przygotowawczy odbywa tym razem w Abu Zabi, nie sposób wykluczyć, że pojawi się osobiście na starciu Cieszyńskiego Księcia z Dewastatorem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Kursy bukmacherskie na mistrzowskie walki w UFC – Błachowicz coraz większym underdogiem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button