Bare Knuckle FC

(VIDEO) Znów złamana szczęka!? Rozbity Luke Rockhold poddał walkę z Mike’iem Perrym!

W Broomfield w stanie Kolorado odbyła się gala Bare Knuckle FC, którą uświetniło starcie Mike’a Perry’ego z Luke’iem Rockholdem.

W starciu wieńczącym galę BKFC 41 Mike Perry rozbił debiutującego w formule walk na gołe pięści byłego mistrza wagi średniej UFC Luke’a Rockholda.

Nie brakowało srogich ciosów w pierwszej rundzie. Perry był stroną atakującą, starając się agresywnie skracać dystans z kombinacjami, ale dwukrotnie został naruszony przez Rockholda srogim krosem. Sam jednak odpowiedział soczystym prostym, co Luku mocno odczuł, oddając panicznie pole.

Od początku drugiej odsłony Platynowy ruszył do huraganowych ataków, stopniowo przełamując Rockholda. Pomimo iż zainkasował potężną bombę w kontrze, nadal nacierał, w krótkim dystansie bombardując rywala ciosami na korpus i głowę. Mowa ciała i wyraz twarzy Luke’a Rockholda wskazywały na to, że ma dość. W końcu były mistrz UFC niespodziewanie wyjął ochraniacz, wskazał na szczękę i… Nie podjął dalszej walki! Sędzia przerwał zawody.

Po zwycięstwie niepokonany w BKFC – jego bilans wynosi 3-0 – Platynowy niespodziewanie zaprosił do ringu… Conora McGregora! Obserwujący galę z pierwszego rzędu wypełnionych po brzegi trybun Irlandczyk szybko spełnił jego prośbę, stając z Amerykaninem oko w oko.

W co-main evencie wydarzenia świetne widowisko dali debiutujący w formule walk na gołe pięści Eddie Alvarez oraz mający za sobą zwycięski debiut Chad Mendes.

Walce tej przyglądał się z zainteresowaniem wspomniany Conor McGregor, pogromca obu z czasów UFC.

Irlandczyk wykorzysta też swoją obecność na trybunach, aby promować swój trunek.

Pierwsza runda walki była wyrównana, choć to Mendes wydawał się trafić mocniejszymi ciosami. W drugiej Money zafundował Królowi Podziemia knockdown, ale ten zrewanżował mu się tak samo w rundzie trzeciej. Czwarta odsłona była wyrównana. W piątej zawodnicy mocno podkręcili tempo – Alvarez posłał Mendesa na deski, ale w ostatnich sekundach Money uczynił to samo rywalowi.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie 2x 47-46, 46-47 na Eddiego Alvareza. Po walce 38-letni Chad Mendes ogłosił zakończenie kariery sportowej.

Wcześniej za łby wzięli się dwaj byli ciężcy UFC, Ben Rothwell i Josh Copeland.

Początkowo swoje dobre momenty miał Copeland, górując nad Rothwellem szybkościowo i rozcinając mu łuk brwiowy. Jednak presja ze strony Rothwella nie malała. Coraz więcej uderzeń Big Bena – także na korpus w klinczu – dochodziło celu. Rothwell stopniowo przełamywał rywala, okrutnie go rozbijając. Ostatecznie narożnik Copelanda nie dopuścił swojego zawodnika do czwartej rundy.

Inny zawodnik znany z UFC Chris Camozzi już w pierwszej rundzie krótkimi podbródkami ubił Dana Spohna, wcześniej dwukrotnie posyłając go na deski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button