„Tam będę miał największą przewagę” – Marcin Held zaskoczy bukmacherów w starciu z faworyzowanym Natanem Schulte?

Marcin Held wskazał elementy, w których spodziewa się mieć największą przewagę nad Natanem Schulte podczas piątkowej gali PFL.

Wczesnym sobotnim rankiem czasu polskiego – około godziny 4:00 – do akcji powróci niewidziany w klatce od prawie dwóch lat Marcin Held.

O żadnej walce na przetarcie mowy jednak nie będzie, bo w Atlantic City w ramach pierwszej tegorocznej gali Professinal Fighters League polski lekki skrzyżuje rękawice z Natanem Schulte – dwukrotnym triumfatorem rozgrywek i głównym faworytem do zwycięstwa w tegorocznym sezonie.
– Bardzo cieszę się z tego zestawienia – powiedział Marcin podczas telekonferencji przed walką. – Wiem, że jest naprawdę dobry, ale lubię mocnych rywali, bo wtedy nie czuję dużej presji. Lubię być underdogiem. Dlatego to jest dla mnie dobra walka.

– Uważam, że Natan Schulte to będzie jedna z moich najtrudniejszych walk. Jak mówiłem, wygrał ten turniej dwa razy, pokonał naprawdę mocnych rywali. To będzie dla mnie jedno z najbardziej wartościowych zwycięstw w karierze.
Aż 14 spośród 26 zwycięstw w zawodowej karierze Marcin Held odniósł przez poddania. Trudno zatem dziwić się, że nie zastanawiał się długo, gdy zapytano go, w jakim elemencie będzie miał nad Brazylijczykiem największą przewagę.

– Myślę, że mój grappling jest o wiele lepszy niż jego grappling, więc myślę, że największą przewagę będę miał w parterze – stwierdził. – Nie boję się też jednak walki w stójce i zapasów. Mam nadzieję, że będę w stanie go przewracać – oby łatwo. Swoją największą przewagę widzę jednak w parterze.

O poddanie Natana Schulte łatwo z całą pewnością jednak nie będzie. Zdecydowanie faworyzowany przez bukmacherów Brazylijczyk tylko raz w karierze poddał walkę – cztery lata temu do klepania zmusił go balachą Islam Mamedov.

– Zawsze staram się o poddanie w swoich walkach, ale gdy rywal jest mocny w parterze, czasami jest o to ciężko – powiedział Marcin. – Natan Schulte jest naprawdę dobry w parterze. To mocny rywal. Spróbuję go poddać, ale jeśli nie będzie to możliwe, wygram na punkty. To bez znaczenia.– Jestem bardzo dobrze przygotowany, moja kondycja jest bardzo dobra. Oczywiście najlepiej byłoby poddać go w pierwszej rundzie i tego spróbuję, ale z tak twardym rywalem jak Natan Schulte decyzja też byłaby dobra.

Szczegóły dotyczące transmisji piątkowej gali PFL znaleźć można tutaj.

Cała telekonferencja z Marcinem Heldem poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. czungumangu

    22 kwietnia 2021 at 10:24

    Brzmi to niepokojąco, już Sanchez go kiedyś wyśmiał, że chłopak który umie tylko iść po nogi spodziewał się, że nie będzie na to rywal przygotowany? Jak Held nie poprawił stójki i zapasów, to nie ma czego szukać w wielkim MMA. Niech rzuci okiem na ewolucję Gamrota. Era jednopłaszczyznowców odeszła już do lamusa na najwyższym poziomie w MMA.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply