UFC

Dwa starcia brane pod uwagę jako walka wieczoru gali UFC on FOX 30

Amerykańscy dziennikarze poinformowali o dwóch pojedynkach, które mogą zostać walką wieczoru lipcowej gali UFC on FOX 30 w Kanadzie.

Oficjalnie zapowiedzianym co-main eventem gali UFC on FOX 30, która odbędzie się 28 lipca w Calgary, będzie starcie pomiędzy byłym dominatorem kategorii piórkowej Jose Aldo i przeżywającym drugą młodość Jeremym Stephensem. Nadal nie wiadomo jednak, jaki pojedynek będzie daniem głównym kanadyjskiej gali.
Od kilku tygodni spekuluje się, że w walce wieczoru do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii muszej stanie jej pierwsza mistrzyni Nicco Montana, która miałaby skrzyżować pięści z Valentiną Shevchenko. I choć taki nadal jest plan, to – jak donosi Ariel Helwani – matchmakerzy UFC powoli tracą cierpliwość, bo Amerykanka nie garnie się do podpisania kontraktu na walkę. Powód? Przeciągająca się kontuzja stopy.

Wygląda jednak na to, że organizatorzy mają też w zanadrzu plan B, o którym poinformował dziennikarz Brett Okamoto. Chodzi mianowicie o rewanżowe starcie pomiędzy dwoma czołowymi zawodnikami kategorii lekkiej, Dustinem Poirierem i Eddiem Alvarezem. Obaj spotkali się rok temu – ostre starcie, w którym ten pierwszy był o krok od ubicia tego drugiego, zakończyło się wynikiem no-contest z powodu nieumyślnego faulu Króla Podziemia.

Obaj zawodnicy chcieliby co prawda powalczyć teraz o złoto z Khabibem Nurmagomedovem, ale Diament od dawna nie ukrywał, że marzy też o rewanżu z Alvarezem – także i Filadelfijczyk, któremu w kontrakcie z UFC została jeszcze tylko jedna walka, w ostatnich dniach przyznał, że jest otwarty na drugą batalię z Luizjańczykiem.

*****

Junior dos Santos vs. Blagoi Ivanov walką wieczoru UFC Fight Night 133

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button