UFC

„Stanowi problem dla każdego” – Reyes wytypował walkę Błachowicz vs. Ankalaev, wskazał kluczowy czynnik

Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC Dominick Reyes wziął pod lupę grudniowe starcie Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem.
Dominick Reyes dobrze zna Jana Błachowicza, choć walki z Polakiem dobrze nie wspomina.

We wrześniu 2020 roku rozpędzony wówczas serią trzech zwycięstw Polak oraz Dewastator, powracając po porażce kontrowersyjną decyzją sędziowską z ówczesnym mistrzem Jonem Jonesem, stanęli do walki o opuszczony przez Bonesa tron wagi półciężkiej.
W ramach gali UFC 253 w Abu Zabi kapitalnie usposobiony Cieszyński Książę zdemolował Dominicka Reyesa, nokautując go w końcówce drugiej rundy.

Niebawem obaj zawodnicy powrócą do oktagonu. Rywalem Amerykanina podczas sobotniej gali UFC 281 w Nowym Jorku będzie Ryan Spann, podczas gdy Polak w eliminatorze do walki o pas w ramach grudniowej gali UFC 282 stanie w szranki z Magomedem Ankalevem. I właśnie o ten pojedynek Dewastator został zapytany w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił dziennikarzowi Jamesowi Lynchowi.

– Jan stanowi problem dla każdego – powiedział Dominick. – Nieustający problem. Twardy starszy człowiek, który nigdzie się nie wybiera. Szczerze mówiąc, ma się wręcz wrażenie, że narodził się na nowo. Nie wiem…– Ankalaev walczy czasami bardzo bezpiecznie. Jan jest cierpliwy, ale przyspiesza, gdy trzeba. Może pójść w obie strony, ale… Szczerze mówiąc, uważam, że brak doświadczenia Ankalaeva i doświadczenia Jana przesądzą o tej walce. Moim zdaniem w tym aspekcie chodzi o tempo walki.

– Ale kto wie. Wydaje mi się, że o wszystkim może zadecydować grappling. Ankalaev prawdopodobnie przewróci Jana – i powstaje teraz pytanie, czy zobaczymy jego grappling z walki z Gloverem, czy grappling z innych walk?
– Nie sądzę, aby w ogóle starcie to miało cokolwiek wspólnego z bijatyką. Spodziewam się taktycznego pojedynku, w którym aspekty grapplingowe stanowić będą różnicę.

Po wspomnianych porażkach z Jonem Jonesem i Janem Błachowiczem Dominick Reyes padł też pod uderzeniami Jiriego Prochazki. Nie sposób zatem wykluczyć, że na szali jego pojedynku z Ryanem Spannem znajdzie się dalsza kariera Dewastatora pod sztandarem UFC.

Poniżej przytoczony powyżej fragment wypowiedzi Reyesa o starciu Błachowicza z Ankalaevem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button