Stanowcza deklaracja Donalda Cerrone nt. potencjalnej emerytury po porażce z Alexem Morono

Donald Cerrone zabrał głos po porażce z Alexem Morono podczas sobotniej gali UFC Fight Night, stawiając temat jasno w kwestii potencjalnej emerytury.

Nie tak sobotni występ w Las Vegas wyobrażał sobie Donald Cerrone. Zaprawiony w bojach weteran w co-main evencie gali UFC Fight Night został bowiem rozbity w pierwszej rundzie prze Alexa Morono, który wziął pojedynek na tydzień przed galą, zastępując Diego Sancheza.

– Ciężki dzień na robocie – powiedział Kowboj w rozmowie z ESPN.com po walce. – W tej grze wszystko może zmienić jedno dobre uderzenie. Trafił mnie dobrym, potem poprawił. Słyszałem trenerów krzyczących „złap go”, ale stary… Nie wiem, czy złapię całą trójkę.
– Dzieciak wyszedł tam głodny i gotowy do walki. Żadnych wymówek z mojej strony. Byłem gotowy. Dobrze się rozgrzaliśmy, zaczęliśmy wcześniej. Kto wie, co teraz.

Porażka z Alexem Morono jest dla 38-latka piątą w ostatnich sześciu występach. Nie przegrał w tym okresie tylko z Niko Pricem, ale wyłącznie dlatego, że Hybridowi został odjęty punkt. Zwycięstwa w oktagonie Kowboj nie uświadczył od dwóch lat, gdy rozbił Ala Iaquintę.
– Jestem pewien, że teraz pojawi się wiele dyskusji o tym, że „może powinien przejść na emeryturę, może to już czas” – powiedział Cerrone podczas studia po gali. – Natomiast mnie nawet to przez głowę nie przemknęło. Muszę po prostu coś wymyślić. Wydawało mi się, że wyszedłem i zacząłem mocno. Kto wie. Musimy to obejrzeć, ocenić, zobaczyć, co się wydarzyło. Jestem w dobrym nastroju. Wrócę do domu, do moich dwóch chłopców, do rodziny. Gówniany dzień na robocie, ale miejmy nadzieję, że UFC nigdzie mnie nie wyśle i jeszcze mnie zobaczycie.

W podobne tony Donald uderzył we wspomnianej rozmowie z ESPN.com.

– Nie wiem, odpowiedzieć na pytanie: czy już pora? – powiedział. – Nie wiem. Nie czuję tego. Jednak to, co czuję i to, jakie daję występy, to dwie różne rzeczy. Wyszło marnie. Kto wie. Chcę wrócić do wagi lekkiej. Chłopaki w 170 funtach uderzają mocno. Duże chłopaki. Jak jednak powtarzam, żadnych wymówek. Po swojej stronie zrobiliśmy wszystko.– Na pewno powinienem był więcej kopać, aktywniej pracować jabem, ale wiedziałem, że ma potężny prawy overhand i nie chciałem nim oberwać. Nie zadziałało.

Amerykanin stanowczo zapewnił, że po takim występie rękawic na kołku nie zawiesi.

– Nie – stwierdził kategorycznie. – Absolutnie nie. Nie ma takiej opcji. Nigdy nie skończę w taki sposób. Przed ostatnią walką będę na 100% wiedział, że to ta. I miejmy nadzieję, że wyjdę tam, skopię komuś dupę i odejdę. Nie ma opcji, abym skończył w ten sposób. Nie dopuszczę, aby tak zakończyło się moje dziedzictwo.
– Zadzwonię do szefa i powiem, że, stary, wiem, że kilka ostatnich lat było ciężkich, ale gdy będzie pora, pozwól mi się pożegnać, jak należy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply