FENPolskie MMA

Sebastian Kotwica vs. Bartłomiej Kopera na FEN 11

Sebastian Kotwica i Bartłomiej Kopera zmierzą się na gali FEN 11 w Warszawie.

Świetnie zapowiadający się pojedynek dwóch utalentowanych polskich piórkowych został dodany do karty walk gali FEN 11, która odbędzie się 19 marca na warszawskim Torwarze. Naprzeciwko siebie stanie dwóch obiecujących 23-latków, Sebastian Kotwica (4-1) oraz Bartłomiej Kopera (6-2).

Po nieudanym debiucie w zawodowym MMA Kotwica zanotował cztery kolejne zwycięstwa, odprawiając kolejno Tomasza Imbierskiego, Mateusza Smolaka, Sebastiana Kujawiaka oraz ostatnio, na lipcowej gali FEN 8, Łukasza Demczura. Szczegółowo losy utalentowanego kraśniczanina trenującego w Szkole Walki Drwala opisałem tutaj, serdecznie zapraszając do zapoznania się, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji.

Sebastian Kotwica słynie z piekielnych wejść w nogi oraz ciężkiego ground and pound z soczystymi łokciami w roli głównej.

Również zawodnik WCA Fight Team Bartłomiej Kopera znajduje się na fali czterech kolejnych wiktorii, w pokonanym polu zostawiając Gracjana Szadzińskiego, Linasa Griguola, Adama Lazowskiego oraz na listopadowej gali Thunderstrike 1 Vladimira Karasiova.

Pojedynek zapowiada się intrygująco od strony stylistycznej – obaj zawodnicy brylują bowiem w walce grapplerskiej, ale obaj prezentują się w tej płaszczyźnie inaczej. Kotwica dysponuje spektakularnymi zapasami, a jego wejścia w nogi przywodzą na myśl cuda, jakie swego czasu wyczyniał Georges Saint-Pierre czy obecnie Mirsad Bektic, natomiast Kopera posiada bazę w Judo oraz jest bardzo niebezpiecznym specjalistą od BJJ. Trudno wskazać faworyta w stójce, choć odwrotna pozycja kraśniczanina z pewnością stanowić będzie dla niego atut. Wydaje się, że jeśli walka przeniesie się do parteru, to Kotwica będzie na górze – dysponuje on ciężkim ground and poung z ostrymi łokciami, z których uczynił swoje główne narzędzie mordu, ale mocne szlify BJJ popularnej Małpy z pewnością nie ułatwią mu zadania.

Aktualna rozpiska gali FEN 11:

70 kg: Roman Szymański (7-2) vs. Marian Ziółkowski (14-3-1) – o pas mistrzowski kategorii lekkiej
77 kg: Paweł Żelazowski (8-1) vs. Albert Odzimkowski (8-2)
120 kg: Akop Szostak (2-0) vs. Tyberiusz Kowalczyk (1-0)
66 kg: Sebastian Kotwica (4-1) vs. Bartłomiej Kopera (6-2)
93 kg: Igor Kołacin (4-6) vs. TBA
84 kg: Marcin Naruszczka (13-5-1) vs. TBA
70 kg: Alan Kwieciński (1-0) vs. TBA

Formuła K-1

Marcin Szreder vs. TBA
Arkadiusz Wrzosek vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button