FENPolskie MMA

Paweł Żelazowski vs. Albert Odzimkowski na FEN 11

Mocne starcie w kategorii półśredniej dodane do karty walk gali FEN 11.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Pawłem Żelazowskim (8-1) i Albertem Odzimkowskim (8-2) został dodany do karty walk gali FEN 11, która odbędzie się 19 marca na warszawskim Torwarze. Informację podano podczas gali FEN 10 w Lubinie.

Serię sześciu kolejnych zwycięstw Żelazowskiego zatrzymał w październiku 2014 roku na gali PLMMA Mickael Lebout, fundując Polakowi pierwszą porażkę w karierze. W lipcu 2015 roku Żelazowski powrócił, w debiucie dla organizacji Fight Exclusive Night nokautując Artura Piotrowskiego.

Z kolei Żelazowski po dwóch kolejnych porażkach – również z Leboutem oraz z Mindaugasem Verzbickasem – powrócił na ścieżkę zwycięstw, na lipcowej gali FEN 8 odprawiając ciosami Emila Webere Meeka.

Zwycięzca najprawdopodobniej znajdzie się o krok od walki o pas mistrzowski kategorii półśredniej.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie i nie sposób wskazać w nim wyraźnego faworyta, choć z uwagi na kowadła drzemiąca w pięściach Żelazowskiego będzie on w każdej sekundzie pojedynku o jedno dobre uderzenie od zwycięstwa.

Podczas transmisji z gali FEN 10 poinformowano też, że w awizowanym wcześniej pojedynku między Romanem Szymańskim (7-2) a Marianem Ziółkowskim (14-3-1) znajdzie się pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Aktualna rozpiska gali FEN 11:

70 kg: Roman Szymański (7-2) vs. Marian Ziółkowski (14-3-1) – o pas mistrzowski kategorii lekkiej
77 kg: Paweł Żelazowski (8-1) vs. Albert Odzimkowski (8-2)
120 kg: Akop Szostak (2-0) vs. Tyberiusz Kowalczyk (1-0)
93 kg: Igor Kołacin (4-6) vs. TBA
84 kg: Marcin Naruszczka (13-5-1) vs. TBA
70 kg: Alan Kwieciński (1-0) vs. TBA

Formuła K-1

Marcin Szreder vs. TBA
Arkadiusz Wrzosek vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button