Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Rewanż z Khabibem Nurmagomedovem? Mistrz ACA Ali Bagov zabiera głos!

Nowy-stary mistrz ACA Ali Bagov wypowiedział się na temat potencjalnego rewanżowego starcia z Khabibem Nurmagomedovem.

W piątkowy wieczór w Moskwie Ali Bagov potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników wagi lekkiej na świecie spoza UFC – a zdaniem wielu: najlepszym.

W walce wieczoru gali ACA 99, na szali której znalazł się pas mistrzowski 70 kilogramów, Hulk poturbował, zdominował i w czwartej rundzie poddał przepiękną kimurą z odwrotnego trójkąta mocnego Khuseina Khalieva.

Zobacz także: Zlatan zaprasza Khabiba do Matrix Challenge – Dagestańczyk odpowiada

Po zakończeniu pojedynku zwycięzca nie szczędził uprzejmości nie tylko pod adresem pokonanego rywala, z którym zresztą łączą go przyjacielskie relacje, ale też… Abdulmanapa Nurmagomedova – ojca, trenera i mentora mistrza kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

Chcę podziękować najlepszemu trenerowi na świecie, Abdulmanapowi Nurmagomedovowi.

– powiedział Bagov.

Przyjął nas na swój obóz przygotowawczy i pozwolił przejść tam szkolenie.

Przygotowania do walki Hulk spędził bowiem w jednej z placówek treningowych w górach, które należą do Abdulmanapa. Senior Nurmagomedov nie pomagał co prawda osobiście nowemu mistrzowi wagi lekkiej ACA, bo pochłonięty był walką syna w Abu Zabi, ale Ali był mu wdzięczny za możliwość skorzystania z bazy treningowej.

Zwycięstwo z Khalievem było dla Bagova szóstym z rzędu. Spośród ostatnich dwudziestu walk, jakie stoczył od 2014 roku, aż osiemnaście skończył z tarczą, jedynych dwóch porażek doznając w starciach z byłym mistrzem ACB Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem. Co ciekawe, w zeszłym roku zawodnik z Kabardo-Bałkarii poprawił stan rywalizacji z Czeczenem na 1-2, w trylogii zwyciężając większościową decyzją.

Obecnie to właśnie Abdul-Aziz Abdulvakhabov, który od czasu porażki z Hulkiem wygrał już dwie walki, jawi się jako główny pretendent do pasa i tetralogii z Alim Bagovem. W rozgrywce mistrzowskiej liczy się też zwycięski w sześciu spośród ostatnich siedmiu występów Eduard Vartanyan.

Tymczasem podczas konferencji prasowej po ACA 99 padło pod adresem Aliego Bagova inne pytanie – o potencjalny rewanż z uznawanym gremialnie za najlepszego lekkiego na świecie mistrzem UFC Khabibem Nurmagomedovem. Jak zakończyłaby się druga walka?

Tylko Wszechmogący to wie…

– odpowiedział nieśmiało ściszonym głosem Bagov.

Teraz jest bardzo poważnym rywalem. Szczerze mówiąc, nie ma sobie równych. Nie wiem nawet, co mam odpowiedzieć. Prawdopodobnie nasza walka się nie odbędzie.
Nurmagomedov i Bagov skrzyżowali rękawice po raz pierwszy w 2-rundowej walce w 2010 roku. Dla Aliego była to czwarta zawodowa walka, osiem miesięcy po rozpoczęciu zawodowej kariery MMA. Khabib wojował wówczas po raz ósmy w karierze, mogąc pochwalić się niespełna dwuletnim stażem na zawodowej scenie.

Dagestański Orzeł wygrał wówczas jednogłośną decyzją.

Poniżej ta właśnie walka.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button