Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Kimura z odwrotnego trójkąta – kapitalnie dysponowany Ali Bagov poddał Khuseina Khalieva (VIDEO)

Ali Bagov potwierdził nieprawdopodobną klasę zapaśniczo-parterową, pomiatając Khuseinem Khalievem w walce o złoto wagi lekkiej.

W walce wieczoru moskiewskiej gali ACA 99 Ali Bagov (28-9) zaprezentował wyborną formę turbując i poddając w czwartej rundzie Khuseina Khalieva (19-2) i tym samym sięgając po pas mistrzowski wagi lekkiej czeczeńskiej organizacji.

Zobacz także: Wersja 2.0 nadchodzi? Conor McGregor publikuje migawki ze sparingu

Khaliev rozpoczął od potężnego prawego sierpa, wstrząsając Bagovem. Ten szybko przeszedł w tryb zapaśniczy, kilka razy ciskając rywalem o deski – ale Khaliev umiejętnie wracał na nogi, następnie kapitalnym rzutem kładąc Hulka na plecach. Bagov zainkasował kilka uderzeń z góry, ale wił się jak zły, w końcu skrętówką odwracając pozycję. Zaszedł Khalievowi za plecy pod siatką, obijając go krótkimi uderzeniami. Następnie rozłożył go na deskach, ale Czeczen kapitalnie skontrował i znalazł się na górze. Bagov pracował z pleców, aby odwrócić pozycję, ale Khaliev dobrze kontrolował z góry, okolicznościowo smagając rywala uderzeniami. Dopiero w ostatnich sekundach Ali wrócił na nogi.

Już w jednej z pierwszych akcji Bagov wychwycił nogę szukającego lowkinga Khalieva, kładąc go na plecach. Z czasem Hulk utorował sobie drogę do dosiadu, ale Czeczen pracował intensywnie nad powrotem na nogi i przetoczeniem. Gdy wydawało się, że jest bliski celu, Bagov jednak świetnie kontrował, utrzymując oponenta na plecach. Od czasu do czasu atakował uderzeniami z góry. Atak trójkątem rękami! Jest ciasno! Khaliev jednak nie klepie, uwalnia się, ale pozostaje na dole, turbowany przez Hulka z Kabardo-Bałkarii. Czeczen próbuje dystansować, ale Bagov jest nie do zrzucenia. Trafia do pozycji bocznej, stamtąd do krucyfiksu! Koniec drugiej rundy.

Pierwsze sekundy trzeciej rundy i… Bagov wjeżdża ostro w Khalieva, kładąc go na plecach. Czeczen wraca jednak na nogi, szuka rzutu, jest blisko… Nic z tego! Ali usadza go pod siatką. Khusein walczy o powrót na nogi – dopina swego. Pozostaje jednak unieruchomiony pod siatką. Umiejętnie odwraca jednak rywala, a na rozerwanie klinczu smaga go serią ciosów. Jesteśmy na środku klatki. Dobre ciosy Khalieva. Bagov rusza jednak ostro po obalenia, efektownie przenosząc walkę do parteru. Czeczen unieruchomiony na dole. Próbuje walczyć motylą gardą, dystansować, ale bez powodzenia – Bagov stabilizuje pozycję w półgardzie. Już do końca rundy trzyma rywala na dole, okolicznościowo częstując go krótkimi uderzeniami.

Dobre ciosy na otwarcie rundy czwartej w wykonaniu Khalieva. Kopnięcie na głowę wchodzi, ale Bagov przedziera się przez nie i po krótkiej kotłowaninie układa rywala na plecach. Przechodzi do krucyfiksu! Uderza krótkimi ciosami, ale z czasem Khusein ucieka z tego trudnego położenia – ale tylko na chwilę! Bagav ponownie łapie krucyfiks, atakuje z góry. Krótkie uderzenia! Łokcie! Nie ma w nich wielkiej mocy, ale sędzia Herb Dean przygląda się uważnie. Khaliev szarpie się… I udało się, wydostał się. Pozostaje jednak na dole. Bagov ponownie przechodzi do krucyfiksu… Odwrotny trójkąt! Hulk wybiera rękę Khalieva! Kimura! Czeczen próbuje ratować się, trzymając spodenki, ale Bagov wyrywa mu rękę! Klepanie!
Wyniki i relacja z gali ACA 99tutaj.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button