Pozew cywilny złożony przeciwko Conorowi McGregorowi


Incydent z Conorem McGregorem sprzed kilku dni ma swoje konsekwencje prawne – przeciwko Irlandczykowi został złożony pozew cywilny.

Niejaki Ahmed Abdirzak – a więc mający w ostatnich kilku dniach swoje medialne pięć minut etiopski Brytyjczyk, któremu Conor McGregor jakoby zniszczył i ukradł telefon komórkowy przed jednym z klubów nocnych w Miami – złożył pozew cywilny przeciwko Irlandczykowi.

Biorąc pod uwagę narrację medialną, jaką przedstawiał rozchwytywany przez media Abdirzak – twierdząc między innymi, że był wstrząśnięty spotkaniem z „machiną do zabijania”, jak określił McGregora, i lękał się o swoje życie – pozew, o którym doniósł portal APNews.com nie stanowi żadnego zaskoczenia.
Abdirzak domaga się ponad $15 tys. – ile dokładnie, nie wiadomo – oskarżając McGregora o pobicie, napaść i celowe wywołania urazu emocjonalnego.

Wedle informacji przekazanych przez policję, McGregor opuszczał klub LIV wczesnym rankiem w poniedziałek, gdy Abdirzak spróbował zrobić mu zdjęcie. Irlandczyk miał uderzeniem wytrącić Brytyjczykowi telefon z ręki, następnie kilka razy go depcząc. Później miał zabrać telefon i odejść.

Kilka godzin później Notorious trafił na kilka godzin do aresztu, opuszczając go po wpłaceniu $12,5 tys. kaucji.

W przestrzeni medialnej pojawiły się też pierwsze migawki z całego zajścia.

Prawnicy McGregora określili pozew mianem „chęci zarobienia szybkich pieniędzy”.

Nie jest to pierwszy pozew cywilny, jaki został wytoczony Irlandczykowi. W boje prawne poszedł też bowiem z Irlandczykiem Michael Chiesa za niesławny atak byłego mistrza wag piórkowej i lekkiej UFC na autobus w Brooklynie w kwietniu ubiegłego roku.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kalisteniczny

    15 marca 2019 at 06:49

    Pieniądz :)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *