Bez kategorii

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Podsumowanie trzech miesięcy od chwili wprowadzenia Lowking.pl na portal Patronite.pl.

Niemal dokładnie trzy miesiące temu Lowking.pl trafił na Patronite.pl, a więc – w skrócie – portal, który „łączy Autorów z osobami, które chcą wesprzeć ich pasję nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo”.

Ze szczegółami o powodach założenia Patronite.pl pisałem przed trzema miesiącami tutaj, a także tutaj.

Nie będę ukrywał, że poziom wsparcia ze strony Czytelników – Was – przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Niby utworzyłem też na Patronite.pl wyższe cele – w tym 1500 PLN i 2000 PLN miesięcznie – ale raczej w charakterze formalności. W poradniku na Patronite pisano, aby takowe stworzyć – a zatem stworzyłem.

Nie spodziewałem się jednak, że już w pierwszym miesiącu tak mocno zbliżymy się do bariery 1000 PLN – a jednak! Na tę chwilę poziom wsparcia wynos 855 PLN / miesiąc – i z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim Patronom. Wasze wsparcie ma kapitalne znaczenie dla rozwoju Lowkinga!

Zmiany – nowe sekcje

Udało się zrealizować pierwszy cel postawiony na Patronite.pl – czyli 500 PLN / miesiąc.

Tym samym po każdej gali UFC/KSW publikowany jest podsumowujący ją felieton z cyklu „X wniosków z gali…”. Wyjątek stanowiły tu gale UFC 229 oraz KSW 45, które odbyły się 6 października. Tej drugiej został jednak poświęcony prawie 2-godzinny podcast, natomiast tej pierwszej nie tylko 2,5-godzinny podcast, ale też dwa artykuły – subiektywne spojrzenie na awantury po gali oraz szczegółowa analiza zwycięstwa Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Pomimo tego, że nie osiągnęliśmy jeszcze celu drugiego – czyli kwoty 1000 PLN / miesięcznie, która zobowiązuje mnie do…

… Wasze dotychczasowe wsparcie pozwoliło zrealizować jeden z najważniejszych jego celów i jednocześnie jego największą od lat bolączkę – a więc zmianę serwera i optymalizację strony! Innymi słowy, niemal od początku listopada Lowking.pl stoi na nowym serwerze i jest w pełni zoptymalizowany. Szczegółowo pisałem o migracji tutaj. Skończyły się tym samym czasy, gdy wejście na portal zajmowało dobre 30 sekund albo było w zasadzie niemożliwe z powodu dużego obciążenia.

Nadal oczywiście są elementy wymagające poprawy – przede wszystkim stworzenie nowego systemu komentarzy/forum, bo poprzedni był przestarzały i niewspierany przez producentów – ale wierzę, że jeśli chodzi o szybkość działania Lowking.pl, jesteśmy – dzięki Waszemu wsparciu – na zupełnie innym poziomie. I nie ukrywam, że niesłychanie usprawnia mi to pracę, bo w trakcie gal UFC/KSW mogę swobodnie pisać relację – i mam dostęp do panelu administracyjnego, z czym wcześniej, przy dużym obciążeniu były notorycznie problemy.

Ponadto panel z „Najbliższymi galami UFC” po prawej stronie portalu jest teraz regularnie aktualizowany, aby zawsze takowych gal było co najmniej pięć. Kliknięcie przenosi oczywiście do karty walk.

Dodałem też poniżej nową sekcję – tym razem z pięcioma najnowszymi walkami dodanymi do gal UFC. Jest aktualizowany kilka razy dziennie – nawet jeśli dany pojedynek nie został jeszcze zapowiedziany na Lowking.pl.

Cel jest prosty – chodzi o to, aby Czytelnikom nie umknęła żadna nowa walka w UFC.

W ostatnich dniach uzupełniłem też zasoby Lowking.pl o statystki polskich zawodników. Sekcję im poświęconą również znajdziecie w panelu po prawej stronie – szczegóły po kliknięciu w „Więcej…”.

Póki co mamy zestawienia niepokonanych zawodników z Polski oraz zawodników z najlepszymi seriami zwycięstw, ale z czasem dział ten będzie poszerzany o inne – oczywiście aktualizowane na bieżąco – statystyki, tak aby odpowiedź na pytanie: „Który półśredni w Polsce ma najlepszą serię zwycięstw?” uzyskać jednym kliknięciem.

Wreszcie na życzenie jednego z Patronów – za co dziękuję, bo dobrze się bawiłem, pisząc tekst – przygotowałem artykuł o technicznych aspektach wyprowadzania rywali w pole. Szczegóły – tutaj.

Nie zabrakło też niestety w tych trzech miesiącach zgrzytów – a największym, jak sądzę, jest problem z kamerą podczas videocastów, które tym samym zmieniły się w podcasty. Nieoglądanie mojej facjaty ma niewątpliwie sporo atutów, ale z informacji, jakie od Was otrzymuję, wynika, że jednak poprzednio było lepiej. Biorę to pod uwagę – i wierzę, że po Nowym Roku ten problem rozwiążę.

Podsumowanie

Nie będę ukrywał, że nadal jestem laikiem, jeśli chodzi o Patronite.pl – ale z każdym tygodniem, miesiącem coraz mniejszym.

Korzystając z tego, że mijają trzy miesiące od czasu uruchomienia usługi, chciałem przedstawić Wam, co udało się zrobić – i oczywiście raz jeszcze serdecznie podziękować za wsparcie, które ogromnie ułatwia mi pracę.

Wielkie podziękowania także dla Czytelników, którzy lajkują, udostępniają, podają dalej treści z Lowking.pl w mediach społecznościowych – bo również ma to kapitalne znaczenie.

Jak zawsze, jestem cały czas otwarty na wszelkiego rodzaju sugestie, uwagi, komentarze – i oczywiście krytykę, bo nic tak nie rozwija jak dobra krytyka.

Czytelników, którzy zastanawiają się, o co chodzi z tym Patronite.pl, zapraszam do okna poniżej – tam znajdziecie szczegóły.

Bartłomiej Stachura

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button