„Po to człowiek trenuje i nazywa się sportowcem” – Damian Janikowski dąży do walki z Tomaszem Drwalem

Damian Janikowski wyraził pełną gotowość na starcie z Tomaszem Drwalem podczas lipcowej gali KSW 53.

Od dwóch tygodni nie ustają medialne spekulacje na temat potencjalnej walki pomiędzy Damianem Janikowskim i spososbiącym się do powrotu do akcji po 5-letniej przerwie pierwszyn polskim zawodnikiem w UFC Tomaszem Drwalem.

Zapytany przed kilkoma dniami w rozmowie z Tomaszem Sararą o starcie z brązowym medalistą olimpijskim w zapasach w stylu klasycznym, Goryl odniósł się do tematu z pewną rezerwą. Stwierdził, że nie może ani zaprzeczyć, ani potwierdzić prac nad takim zestawieniem, nie wykluczając, że może do niego dojść.

– Może to jest jakieś rozwiązanie – dla niego, dla mnie, wiadomo, jakieś atrakcyjne – powiedział Drwal. – Ale myślę, że teraz nie jest też czas dla Damiana po jego dwóch porażkach, ani też dla mnie, żeby wchodzić na tak wysokie obroty, bo jednak mimo wszystko… Mówią, że „a z Damianem sobie poradzisz”, ale ja nie walczyłem pięć lat.
Wygląda natomiast na to, że zupełnie inaczej do sprawy podchodzi wrocławianin. Na to przynajmniej wskazuje najnowszy wpis, jaki opublikował w mediach społecznościowych, wyrażając w nim pełną gotowość na starcie z zaprawionym w bojach weteranem.

(pisownia oryginalna)

Po to człowiek trenuje i nazywa się sportowcem aby konfrontować się z innymi sportowcami. Każdy chce wygrać, nikt nie chce przegrać . Ktoś musi. Porażki budują i zmieniają zawodnika. Tomasz „Gorilla” Drwal Czekam z niecierpliwością :) na Szparingi 🤣

Damian Janikowski był ostatnio widziany w akcji w grudniu ubiegłego roku, przegrywając przez techniczny nokaut z Szymonem Kołeckim w ramach gali KSW 52. Była to jego trzecia porażka w ostatnich czterech występach – a wszystko po trzech efektownych zwycięstwach na otwarcie kariery.
Tomasz Drwal ostatni pojedynek stoczył w 2015 roku, przegrywając przez techniczny nokaut z Michałem Materlą.

Do klatki polskiego giganta Goryl powróci 11 lipca przy okazji studyjnej gali KSW 53. Czy jego rywalem będzie Damian Janikowski?

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. bartass89

    2 czerwca 2020 at 11:15

    W latach 2012-2020 walczył tylko 3 razy.

  2. czungumangu

    2 czerwca 2020 at 13:13

    Z Janikowskiego nic niestety już nie będzie, ale z Drwalem sobie poradzi, tak jak z Chmielewskim.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply