PLMMAPolskie MMA

PLMMA 62/AFC 6: wyniki gali

Gala Profesjonalnej Ligi MMA bez niespodzianek. Faworyci pewnie wygrywali swoje walki.

W walce wieczoru przez jednogłośną decyzję Marcin Naruszczka pokonał wracającego do klatki po prawie sześciu latach Krzysztofa Sadeckiego. To już druga z rzędu cenna wygrana Naruszczki, który tym samym obronił pas mistrzowski wagi średniej federacji PLMMA. Póki co nie wiadomo, czy Sadecki wraca na stałe, czy może był to tylko jednorazowy epizod.

Bardzo szybko ze swoim rywalem uporał się za to Antoni Chmielewski, który odprawił ciosami w parterze dużo mniej doświadczonego Łukasza Witosa, czym zrehabilitował się po niedawnej porażce na gali ACB z Arbi Agujevem. Chmielewski być może powróci do tematu UFC. Witos, góral z Zakopanego, zalicza zaś drugą z rzędu porażkę.

Pas mistrzowski kategorii lekkiej zostaje na biodrach Mariana Ziółkowskiego. Faworyzowany warszawianin znokautował Jesusa Montero w trzeciej rundzie. Wygrana jest tym bardziej cenna, że dzięki niej Ziółkowski zapewnił sobie walkę o pas federacji FEN z Romanem Szymańskim. Niebawem może więc dojść do niecodziennej sytuacji, gdzie jeden zawodnik będzie jednocześnie mistrzem dwóch federacji.

Jeden z większych talentów polskiej sceny MMA Karol Linowski dokłada do swojego dorobku trzecie zwycięstwo, pokonując tym razem na pełnym dystansie Mateusza Kędzierskiego. Warto zwrócić uwagę na tego zawodnika, który w przeszłości wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata amatorskiego MMA w Las Vegas, ulegając dopiero w półfinale na punkty dobrze znanemu w Polsce Włochowi Alessio Di Chirico.

W pozostałych pojedynkach Melinda Fabian udusiła Paulinę Borkowską, fundując jej trzecią porażkę, Patryk Duński przez TKO wygrał z Kamilem Doercksem, a Szymon Lubański dzięki korzystnej dla siebie decyzji odniósł pierwsze zawodowe zwycięstwo nad Vahe Movsisyanem. W amatorskich pojedynkach federacji AFC wygrane zanotowali Aleksandra Rola i Mateusz Słotwiński.

Walka wieczoru:
84 kg: Marcin Naruszczka (14-5-1) pok. Krzysztofa Sadeckiego (3-2) przez jednogłośną decyzję

Karta główna:
84 kg: Antoni Chmielewski (31-14) pok. Łukasza Witosa (6-4) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze), runda 1, 2:20
70 kg: Marian Ziółkowski (14-3-1) pok. Jesusa Montero (6-4) przez nokaut (kolano i ciosy), runda 2, 0:17
93 kg: Karol Linowski (3-0) pok. Mateusza Kędzierskiego (1-1) przez jednogłośną decyzję
66 kg: Melinda Fabian (2-1-1) pok. Paulinę Borkowską (0-3) przez poddanie (duszenie), runda 2, 2:52
66 kg: Patryk Duński (3-1) pok. Kamila Doercksa (1-3) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze), runda 1, 4:46
77 kg: Szymon Lubański (1-2) pok. Vahe Movsisyana (2-2) przez jednogłośną decyzję

AFC:
52 kg: Aleksandra Rola pok. Natalię Jędrysiak przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1.22
70 kg: Mateusz Słotwiński pok. Marcela Kachela przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 1:40

wyniki za MMAnia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button