Plebiscyt UFC 2013UFC

Plebiscyt Lowking.pl – Zawodnik Roku 2013

Anthony Pettis (17-2)

bestpettis

Wiek

26

Rekord 2013

2-0

Rywale

Benson HendersonUFC 164 – SUB (balacha)
Donald CerroneUFC on Fox 6 – KO (kopnięcie na korpus)

Anthony Pettis w 2013 roku zanotował dwa rewelacyjne występy. Absolutną deklasacją bardzo mocnego Donalda Cerrone wywalczył sobie prawdo do walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej, w której po chwilowej zabawie w klinczu zbił w stójce dotychczasowego mistrza Bensona Hendersona, by ostatecznie upokorzyć go w parterze efektowną balachą. Świetny rok w wykonaniu nowego mistrza. Miejmy nadzieję, że w aktualnym kontuzje będą trzymać się od niego z daleka.

fot. Esther Lin / MMAFighting.com

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 51

 1. Spory dylemat…
  1. Vitor Belfort
  2. Uriah Faber
  3. Demetrious Johnson
  4. Travis Browne
  5. Robbie Lawler

  Podsumowując:
  – Belfort za pokonanie czołówki jego wagi i za styl jaki to zrobił
  – Faber – 4 walki, 4 solidnych rywali, 4 zwycięstwa nie pozostawiające żadnych wątpliwości, cóż więcej dodać?
  – Mighty Mouse – za ugruntowanie pozycji jako mistrz i trzy naprawdę świetne występy w obronie pasa
  – Travis Browne – za bycie underdogiem w walce z Koniem i Barnettem i rozjebanie ich w absolutnie zadziwiający sposób. No i za serce do walki, bo z Overeem go prawie rozjechał, ale Hapa wszystko przetrwał
  – Robbie Lawler – tak samo jak Browne, underdog w starciu z Rorym, a wygrał. Nikt rozsądny by go nie brał pod uwagę jeśli chodzi o walkę o pas, a tu taka niespodzianka. Świetny renesans kariery, prawie jak Belfort :)

  1. U mnie Jacare jest 5 razem z Johnsonem, ale z racji, że Johnson ma mocniejszy status (mistrza) to zdecydowałem, że on wskoczy. Swoją drogą ponownie ubolewam, że nie uwzględniliście zwycięstwa Jacare nad Hermanem ze stycznia.

   1. Tylko UFC braliśmy pod uwagę. Dla mnie największy uszczerbek to brak rewanżu Chandlera z Alvarezem. To była piękna batalia i dla mnie zdecydowanie najlepszy pojedynek, który mogliśmy zobaczyć pod szyldem innych organizacji.

Dodaj komentarz

Back to top button