Plebiscyt UFC 2013UFC

Plebiscyt Lowking.pl – Zawodnik Roku 2013

Chris Weidman (11-0)

bestweidman

Wiek

29

Rekord 2013

2-0

Rywale

Anderson SilvaUFC 168 – TKO (kontuzja nogi)
Anderson SilvaUFC 162 – KO (uderzenia)

Chris Weidman dwukrotnie zaszokował świat, pokonując uważanego za najlepszego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe Andersona Silvę. W pierwszej walce znokautował nietykalnego, jak mogło się wydawać, Brazylijczyka, w drugiej natomiast po zdominowaniu go w pierwszej rundzie kapitalnie rozczytał jego lowkingi, blokując dwa, z czego ostatni złamał Pająkowi nogę. Trudno wyobrazić sobie cenniejsze wygrane niż te należące do aktualnego mistrza kategorii średniej. Teraz Weidman przygotowuje się do boju z Vitorem Belfortem.

fot. Jayne Kamin-Oncea / USA Today Sports

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 51

 1. Spory dylemat…
  1. Vitor Belfort
  2. Uriah Faber
  3. Demetrious Johnson
  4. Travis Browne
  5. Robbie Lawler

  Podsumowując:
  – Belfort za pokonanie czołówki jego wagi i za styl jaki to zrobił
  – Faber – 4 walki, 4 solidnych rywali, 4 zwycięstwa nie pozostawiające żadnych wątpliwości, cóż więcej dodać?
  – Mighty Mouse – za ugruntowanie pozycji jako mistrz i trzy naprawdę świetne występy w obronie pasa
  – Travis Browne – za bycie underdogiem w walce z Koniem i Barnettem i rozjebanie ich w absolutnie zadziwiający sposób. No i za serce do walki, bo z Overeem go prawie rozjechał, ale Hapa wszystko przetrwał
  – Robbie Lawler – tak samo jak Browne, underdog w starciu z Rorym, a wygrał. Nikt rozsądny by go nie brał pod uwagę jeśli chodzi o walkę o pas, a tu taka niespodzianka. Świetny renesans kariery, prawie jak Belfort :)

  1. U mnie Jacare jest 5 razem z Johnsonem, ale z racji, że Johnson ma mocniejszy status (mistrza) to zdecydowałem, że on wskoczy. Swoją drogą ponownie ubolewam, że nie uwzględniliście zwycięstwa Jacare nad Hermanem ze stycznia.

   1. Tylko UFC braliśmy pod uwagę. Dla mnie największy uszczerbek to brak rewanżu Chandlera z Alvarezem. To była piękna batalia i dla mnie zdecydowanie najlepszy pojedynek, który mogliśmy zobaczyć pod szyldem innych organizacji.

Dodaj komentarz

Back to top button