Plebiscyt UFC 2013UFC

Plebiscyt Lowking.pl – Zawodnik Roku 2013

Robbie Lawler (22-9, 1 NC)

bestlawler

Wiek

31

Rekord 2013

3-0

Rywale

Rory MacDonaldUFC 167 – decyzja (niejednogłośna)
Bobby VoelkerUFC on Fox 8 – KO (kopnięcie na głowę i uderzenie)
Josh KoscheckUFC 157 – TKO (uderzenia)

W 2013 roku byliśmy świadkami cudownego odrodzenia w UFC zaprawionego w bojach Robbiego Lawlera. Najpierw Amerykanin rozbił solidnego Josha Koschecka, potem zdeklasował twardego Bobby Voelkera, by w swoim ostatnim pojedynku – wbrew typowaniem ekspertów większych i ekspertów mniejszych – po znakomitym boju pokonać faworyzowanego Rory’ego MacDonalda, co ostatecznie, wobec abdykacji Georgesa Saint-Pierre’a, przyniosło mu walkę o pas mistrzowski, w której zmierzy się z Johnym Hendricksem.

fot. Stephen Sylvanie / USA Sports Today

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 51

 1. Spory dylemat…
  1. Vitor Belfort
  2. Uriah Faber
  3. Demetrious Johnson
  4. Travis Browne
  5. Robbie Lawler

  Podsumowując:
  – Belfort za pokonanie czołówki jego wagi i za styl jaki to zrobił
  – Faber – 4 walki, 4 solidnych rywali, 4 zwycięstwa nie pozostawiające żadnych wątpliwości, cóż więcej dodać?
  – Mighty Mouse – za ugruntowanie pozycji jako mistrz i trzy naprawdę świetne występy w obronie pasa
  – Travis Browne – za bycie underdogiem w walce z Koniem i Barnettem i rozjebanie ich w absolutnie zadziwiający sposób. No i za serce do walki, bo z Overeem go prawie rozjechał, ale Hapa wszystko przetrwał
  – Robbie Lawler – tak samo jak Browne, underdog w starciu z Rorym, a wygrał. Nikt rozsądny by go nie brał pod uwagę jeśli chodzi o walkę o pas, a tu taka niespodzianka. Świetny renesans kariery, prawie jak Belfort :)

  1. U mnie Jacare jest 5 razem z Johnsonem, ale z racji, że Johnson ma mocniejszy status (mistrza) to zdecydowałem, że on wskoczy. Swoją drogą ponownie ubolewam, że nie uwzględniliście zwycięstwa Jacare nad Hermanem ze stycznia.

   1. Tylko UFC braliśmy pod uwagę. Dla mnie największy uszczerbek to brak rewanżu Chandlera z Alvarezem. To była piękna batalia i dla mnie zdecydowanie najlepszy pojedynek, który mogliśmy zobaczyć pod szyldem innych organizacji.

Dodaj komentarz

Back to top button