Plebiscyt UFC 2013UFC

Plebiscyt Lowking.pl – Zawodnik Roku 2013

Chad Mendes (16-1)

bestmenes

Wiek

28

Rekord 2013

3-0

Rywale

Nik LentzUFC on Fox 9 – decyzja (jednogłośna)
Clay GuidaUFC 164 – TKO (uderzenia)
Darren ElkinsUFC on Fox 7 – KO (uderzenia)

Chad Mendes od czasu porażki z Jose Aldo idzie po rewanż jak burza. W 2013 roku pięknym nokautem odprawił mającego wówczas na koncie pięć kolejnych zwycięstw Darrena Elkinsa, potem zadał pierwszą w karierze porażkę przez nokaut Clay’owi Guidzie, by na koniec w istotnej dla drabinki dywizji piórkowej batalii pokonać mocnego Nika Lentza. Mając na koncie pięć kolejnych wygranych, Money znajduje się o krok od walki o pas ze zwycięzcą starcia Jose Aldo z Ricardo Lamasem.

fot. Kyle Terada / USA Today Sports

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 51

 1. Spory dylemat…
  1. Vitor Belfort
  2. Uriah Faber
  3. Demetrious Johnson
  4. Travis Browne
  5. Robbie Lawler

  Podsumowując:
  – Belfort za pokonanie czołówki jego wagi i za styl jaki to zrobił
  – Faber – 4 walki, 4 solidnych rywali, 4 zwycięstwa nie pozostawiające żadnych wątpliwości, cóż więcej dodać?
  – Mighty Mouse – za ugruntowanie pozycji jako mistrz i trzy naprawdę świetne występy w obronie pasa
  – Travis Browne – za bycie underdogiem w walce z Koniem i Barnettem i rozjebanie ich w absolutnie zadziwiający sposób. No i za serce do walki, bo z Overeem go prawie rozjechał, ale Hapa wszystko przetrwał
  – Robbie Lawler – tak samo jak Browne, underdog w starciu z Rorym, a wygrał. Nikt rozsądny by go nie brał pod uwagę jeśli chodzi o walkę o pas, a tu taka niespodzianka. Świetny renesans kariery, prawie jak Belfort :)

  1. U mnie Jacare jest 5 razem z Johnsonem, ale z racji, że Johnson ma mocniejszy status (mistrza) to zdecydowałem, że on wskoczy. Swoją drogą ponownie ubolewam, że nie uwzględniliście zwycięstwa Jacare nad Hermanem ze stycznia.

   1. Tylko UFC braliśmy pod uwagę. Dla mnie największy uszczerbek to brak rewanżu Chandlera z Alvarezem. To była piękna batalia i dla mnie zdecydowanie najlepszy pojedynek, który mogliśmy zobaczyć pod szyldem innych organizacji.

Dodaj komentarz

Back to top button