Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Petr Yan vs. Matheus Mattos i dwie inne walki na ACB 71

Gala Absolute Championship Berkut 71 zapowiada się na mocne wydarzenie, na co wskazują pierwsze trzy ogłoszone walki.

Ujawniono trzy pierwsze, szlagierowo zapowiadające się pojedynki na galę ACB 71, która odbędzie się 30 września w Moskwie. O zestawieniach poinformował dziennikarz RT.com, Dennis Geyko.

Nowy mistrz kategorii koguciej Petr Yan (7-1), który ostatnio strącił z tronu Magomeda Magomedova, skrzyżuje rękawice z mającym za sobą bardzo udany debiut – pewnie wypunktował Magomeda Ginazova – niepokonanym Brazylijczykiem Matheusem Mattosem (10-0-1). Obaj zawodnicy uwielbiają szermierkę na pięści, wobec czego można spodziewać się masy szalonych wymian.

O tymczasowy pas kategorii lekkiej – wobec przedłużającej się kontuzji mistrza Abdula-Aziza Abdulvakhabova – powalczą rozpędzony serią trzech zwycięstw i powracający po demolce na Alexandrze Sarnavskiym Eduard Vartanyan (17-3) i mający na koncie cztery z rzędu wiktorie i aż 3-krotnie przymierzany do walki o złoto z Abdulvakhabovem (ani razu do niej nie doszło) Andrey Koshkin (16-5), który w drodze do starcia o pas wypunktował między innymi Adriana Zielińskiego. Obaj zawodnicy – Vartanyan i Koshkin – mieli pierwotnie spotkać się na ACB 61, ale kontuzja tego pierwszego, której nabawił się dzień przed walką, pokrzyżowała te plany.

Wreszcie ostatnie ogłoszone starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej – mający za sobą udany debiut w organizacji Niemiec Jonas Billstein (18-5) pójdzie w tany z kowadłorękim Alexey’em Butorinem (12-1), który wygrał przez nokauty dwie pierwsze potyczki pod flagą czeczeńskiej organizacji. Zwycięzca mocno zbliży się do pojedynku o pas mistrzowski.

Rozpiska ACB 71

135 lbs: Petr Yan (7-1) vs. Matheus Mattos (10-0-1) – o pas mistrzowski
155 lbs: Eduard Vartanyan (17-3) vs. Andrey Koshkin (16-5) – o tymczasowy pas mistrzowski
185 lbs: Alexey Butorin (12-1) vs. Jonas Billstein (18-5)

*****

Kto dla Marcina Tybury – analiza

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button