UFC

Paulo Costa i Sean Strickland na kursie kolizyjnym? Jest propozycja terminu walki!

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że niebawem Paulo Costa i Sean Strickland od medialnych kuksańców przejdą do oktagonowych razów.
Od kilku miesięcy Paulo Costa wyzywał do walki Khamzata Chimaeva, ale nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie do niej doszło. Brazylijczyk przekonuje, że Czeczena strach obleciał, a Czeczen zarzeka się, że to Brazylijczyk dał nogi za pas.

Borrachinha, któremu w kontrakcie z UFC pozostała jeszcze tylko jedna walka, wziął zatem na celownik Seana Stricklanda. Co ciekawe, kilka tygodni temu to Amerykanin sam rzucał mu rękawicę.
– Chcę walczyć z tym najmądrzejszym i najmilszym redneckiem w wadze średniej UFC – napisał Paulo na Twitterze. – Próbuję do tego doprowadzić już od kilku tygodni.

– Napisz kiedy? – odpowiedział Sean. – Znajdziemy kogoś, żeby ci przeczytał kontrakt!

– Szanowny pan może walczyć 15 kwietnia w Las Vegas? – odparł Brazylijczyk. – Nawet nie musiałbyś nigdzie lecieć. Zobacz, jak wspaniale by było.

Kością niezgody pomiędzy Paulo Costą i UFC pozostają warunki finansowe. Pierwotnie Brazylijczyk miał w lutym zmierzyć się z Robertem Whittakerem – a przynajmniej tego chcieli Dana White i spółka – ale do walki nie doszło. Costa uznał, że na obowiązujących warunkach kontraktowych bić się z Australijczykiem nie zamierza. Inaczej rzecz się ma w przypadku walki ze Stricklandem, którego Costa tak wysoko sobie nie ceni.

Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu wagi średniej Brazylijczyk był ostatnio widziany w akcji w sierpniu zeszłego roku, rozbijając na pełnym dystansie Luke’a Rockholda. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po porażkach z ówczesnym mistrzem Israelem Adesanyą i Marvinem Vettorim.Okupujący 7. pozycję w rankingu Sean Strickland znajduje się w podobnej sytuacji. Ostatnio pokonał na punkty Nassourdine’a Imavova, a wcześniej przegrywał przez nokaut z Alexem Pereirą i decyzją z Jaredem Cannonierem.

This poll has ended (since 3 months).

Paulo Costa vs. Sean Strickland - kto wygrałby?

Paulo Costa
72.45%
Sean Strickland
27.55%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button