UFC

Oficjalnie: dwie gale UFC przeniesione do UFC Apex w Las Vegas

Głównodowodzący UFC Dana White opowiedział o zmianach w planach organizacji wobec pandemii koronawirusa.

W obliczu niekończących się spekulacji dotyczących gal UFC z uwagi na pandemię koronawirusa sternik amerykańskiego giganta Dana White zabrał głos na temat kolejnych gal.

Goszcząc w programie Sports Center, amerykański promotor poinformował, że sobotnia gala UFC on ESPN+ 28 w Brasilii, którą uświetni starcie Kevina Lee z Charlesem Oliveirą, odbędzie się zgodnie z planem. Ba! Póki co pozostaje ona otwarta dla publiczności, choć White zaznaczył, że jeśli władze miasta w międzyczasie podejmą decyzję o zakazie udziału publiczności w wydarzeniu, UFC się podporządkuje.

Przyszłotygodniowa gala w Londynie z udziałem Tyrona Woodleya i Leona Edwardsa póki co bez zmian – odbędzie się w 02 Arena przy udziale publiczności.
Z kolei dwie kolejne gale – UFC on ESPN 8 z Francisem Ngannou i Jairzinho Rozenstruikiem, która miała odbyć się w Columbus, oraz UFC on ESPN+ 30 z Alistairem Overeemem i Walterem Harrisem, która miał odbyć się w Portland, zostały oficjalnie przeniesione do nowoczesnego obiektu UFC Apex w Las Vegas. Obie gale – jak potwierdził White – odbędą się bez udziału publiczności.

Organizatorzy współpracują ze Stanową Komisją Sportową w Nevadzie, aby wszyscy zawodnicy walczący w Las Vegas zostali wcześnie poddani testom na obecność koronawirusa.

Nie do końca wiadomo natomiast, co stanie się za zaplanowaną na 18 kwietnia w Brooklynie galą UFC 249, gdzie rękawice skrzyżować mają Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson. Od dzisiaj w całym stanie Nowy Jork obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 500 ludzi, co może przekreślić galę w Brooklynie.Dana White stwierdził jedynie, że pozostaje w kontakcie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, podkreślając, że organizacja podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa zawodników.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button