UFC

Nowe zakazy w Nowym Jorku – odwołanie UFC 249 w Brooklynie nieuniknione?

W związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa w stanie Nowy Jork, władze wprowadziły zakazy, które mogą pogrzebać galę UFC 249.

Sytuacja jest niezwykle dynamiczna i nie sposób przewidzieć, jak będzie wyglądała jutro – a co dopiero 18 kwietnia – ale coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że Khabib Nurmagomedov i Tony Ferguson nie skrzyżują rękawic w Brooklynie w ramach gali UFC 249.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował bowiem dzisiaj o wprowadzeniu zakazu organizacji imprez i zgromadzeń powyżej 500 osób. Zakaz wchodzi w życie od jutra (piątek) od godziny 17:00 czasu lokalnego.

Już dzisiaj od 17:00 lokalnego czasu zamknięty zostanie Broadway.

W sąsiednim stanie New Jersey gubernator Phil Murphy zasugerował odwołanie wszelkich zgromadzeń przekraczających 250 uczestników.
Wszystko to w obliczu rozprzestrzeniającego się szybko koronawirusa. Na tę chwilę w stanie Nowy Jork stwierdzono łącznie 328 przypadków zarażenia – w tym 112 nowych przypadków dzisiaj.

Gala UFC 249, którą ma uświetnić wyczekiwana od lat i zestawiona już po raz piąty konfrontacja Nurmagomedova z Fergusonem, ma odbyć się w 18 kwietnia w Barclays Center w Brooklynie, ale dzisiejsze regulacje wprowadzone w całym stanie Nowy Jork stawiają ją pod wielkim znakiem zapytania.

Nie sposób wykluczyć, że wydarzenie zostanie odwołane lub przeniesione do nowoczesnego centrum UFC Apex w Las Vegas, gdzie wedle najnowszych doniesień, odbędzie się gala UFC on ESPN 8 z Francisem Ngannou i Jairzinho Rozenstruikiem, zaplanowana pierwotnie w Columbus.

Rzecz jednak w tym, że w UFC Apex brak trybun z prawdziwego zdarzenia – te istniejące mogą pomieścić około 100 widzów. Innymi słowy, Dagestański Orzeł i El Cucuy walczyliby w zasadzie bez publiczności.Czterokrotnie zestawiane wcześniej pojedynki Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem nie doszły do skutku z powodu problemów zdrowotnych obu zawodników – obaj dwukrotnie zmuszeni byli wycofać się z udziału w walce.

Póki co organizatorzy nie wydali żadnego oświadczenie w temacie żadnej z nadchodzących gal – także tej sobotniej, która najprawdopodobniej odbędzie się w Brasilii bez udziału publiczności.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button