Polskie MMAUFC

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Conor McGregor zabrał głos na temat pojedynku Weili Zhang z Joanną Jędrzejczyk, wyjaśniając, dlaczego uważa werdykt sędziowski za błędny.

Nie umknęła uwadze Conora McGregora okrzyknięta mianem najlepszej walki kobiet w dziejach wojna na wyniszczenie, jaką w co-main evencie gali UFC 248 w Las Vegas dały Weili Zhang i Joanna Jędrzejczyk.

Podobnie jak reszta świata – poza Islamem Makhachevem, który jako jedyny wyraził troskę o zdrowie porozbijanych kobiet – Irlandczyk był pod wrażeniem walki, jednocześnie jednak nie pozostawiając wątpliwości w temacie werdyktu sędziowskiego przyznającego niejednogłośne zwycięstwo chińskiej mistrzyni.

Niesamowita walka! Zła decyzja.

Dlaczego Notorious uważa, że to ręka Joanny winna była powędrować w górę?

– Była bardziej aktywna – stwierdził w kolejnym wpisie. – Precyzyjniejsza. Trafiła wyrządzającymi więcej szkód uderzeniami. Czego więcej potrzeba? Wspaniała walka! Zhang jest niesamowita! Jednak w moich oczach Joanna jest mistrzynią.Co ciekawe, tylko trzecią rundę wszyscy sędziowie wypunktowali zgodnie na korzyść polskiej zawodniczki. Przy wszystkich pozostałych nie było między nimi zgodności.

Na tym jednak nie koniec, bo o tym, jak wyrównany był to pojedynek, świadczą też statystyki uderzeń. W aż trzech rundach obie zawodniczki zadały identyczną liczbę znaczących uderzeń! W dwóch pozostałych Polka miała niewielką przewagę pod tym względem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Zapomniałem, że jego przodkowie z Afryki byli wielkimi biegaczami” – Romero ruga Adesanyę, który „znieważył UFC”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button