Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Oficjalnie: ACB i WFCA łączą siły

Absolute Championship Berkut i World Fighting Championship of Akhmat połączyły siły – wedle oficjalnej wersji, ACB wykupiło WFCA.

Niby w ostatnich miesiącach organizację Absolute Championship Berkut trawiły ogromne problemy organizacyjno-finansowe – odwołano szereg gal, pozwalniano wielu zawodników, w trybie awaryjnym wprowadzono urągający jakimkolwiek standardom system PPV – ale jeśli wierzyć oficjalnej narracji medialnej, sytuacja ma się doskonale.

Jak bowiem właśnie poinformowano, ACB wykupiło należącą do przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa organizację WFCA.

Z dumą ogłaszam, że ACB wykupiło WFCA.

– powiedział szef tej pierwszej organizacji Mairbek Khasiev.

Planowaliśmy połączenie organizacji od dwóch lat i w końcu do tego doszło. Ogłaszamy to oficjalnie i rozpoczynamy wcielanie planów w życie. W tym roku kupiliśmy też Tech-Krep, a teraz WFCA. Być może to nie jest nasz ostatni zakup. Myślę, że to dobry moment na połączenie kilku organizacji i stworzenie dużej rosyjskiej ligi, która będzie w stanie rywalizować z największymi na świecie.

Chcę podkreślić, że wykupując WFCA, nie tworzymy nowej organizacji. Nie będzie zmian w strukturze właścicielskiej. Alexey Yacenko został zatrudniony jako prezes. Dojdzie do drobnej zmiany w nazwie organizacji: ACA (Absolute Championhisp Akhmat). Myśleliśmy nad tą zmianą przez jakiś czas, zastanawiając się nad różnymi opcjami, a także pozostawieniem dawnej nazwy. Jestem jednak pewien, że dokonaliśmy dobrej zmiany, podkreślając milowy krok w rozwoju rosyjskiego MMA.
Wraz z tymże ogłoszeniem, wedle którego pomimo gargantuicznych problemów w ostatnim czasie – dobrze zobrazowanych choćby wspomnianą niezdolnością ACB do stworzenia działającej platformy do sprzedaży PPV – Mairbek Khasiev i spółka przejęli zasilaną państwowymi funduszami organizację należącą do rządzącego na Kaukazie twardą ręką Ramzana Kadyrowa, pojawiło się wiele spekulacji poddających w wątpliwość oficjalną narrację.

W ocenie niektórych komentatorów przedstawienie połączenia obu organizacji w charakterze przejęcia WFCA przez ACB służy jedynie medialnemu zdystansowaniu się właśnie do osoby Kadyrowa. Nie jest bowiem żadnym sekretem, że firmowanie nowej organizacji nazwiskiem czeczeńskiego przywódcy stanowiłoby poważny problem marketingowy na Zachodzie, gdzie zdecydowanie nie cieszy się on najlepszą sławą.

Teorię, wedle której za wszystkim stoi Kadyrow, a cała narracja o przejęciu WFCA stanowi jedynie swego rodzaju figurę medialną, w ocenie wielu potwierdza też wpis, który został opublikowany na profilu klubu Akhmat.

https://www.instagram.com/p/Bq7Hdm1BSQe/

Drodzy przyjaciele! Oficjalnie informujemy o połączeniu WFCA i ACB. Nowa organizacja będzie nazywała się ACA (Absolute Championship Akhmat). Na polecenie przywódcy, rosyjskiego bohatera i mojego brata Ramzana Kadyrowa zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły i rozwijać wspólnie. Jestem pewien, że organizacja stanie się tym samym silniejsza i zobaczymy w niej wiele interesujących zestawień. Ramzan Kadyrow postawił za cel uczynienie organizacji wiodącą siłą na świecie i mamy potencjał, aby to osiągnąć.

Ramzan Kadyrow kilka dni temu, cytowany przez agencję TASS, potwierdził połączenie obu organizacji, zapowiadając zdystansowanie Bellatora.

Pierwsza gala ACA odbędzie się 26 stycznia w Groznym.

*****

„Ja jestem niepokonany, on jest niepokonany – zróbmy to!” – Mateusz Gamrot rzuca wyzwanie Khabibowi Nurmagomedovowi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button