Rosyjskie MMAUFC

Khabib Nurmagomedov zareagował na zamachy w Dagestanie i doniesienia, wedle których jeden z terrorystów był członkiem Eagles MMA

Były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov opublikował oświadczenie w temacie niedzielnych zamachów w Dagestanie.

Khabib Nurmagomedov skomentował doniesienia, wedle których jeden z terrorystów, którzy dokonali zamachów w Dagestanie, był członkiem jego Eagles MMA.

W wyniku niedzielnych ataków na posterunki policji, kościoły i synagogę w Dagestanie zginęło dwadzieścia osób – piętnastu policjantów, czterech cywili oraz ksiądz. Co najmniej czterdzieści sześć osób zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami. Służby zneutralizowały pięciu zamachowców. W Republice Dagestanu ogłoszono 3-dniową żałobę.

Jeden z terrorystów został zidentyfikowany jako zawodnik MMA, który swego czasu miał trenować w klubie założonym przez Khabiba Nurmagomedova i jego ojca. Pojawiły się nawet pogłoski, jakoby należał on do ekipy Eagles MMA.

W poniedziałek zamachy stanowczo potępił Dagestański Orzeł, który skomentował też doniesienia dot. rzeczonego kompana z klubu.

– Wyrazy współczucia dla wszystkich bliskich i przyjaciół ofiar – napisał Khabib w mediach społecznościowych. – Niech Allah uratuje nas wszystkich od takich sytuacji i obdarzy nas spokojnym niebem nad naszymi głowami.

– Dbajcie o siebie i swoich bliskich i niech każdy rozgląda się wokół siebie i wokół swoich dzieci oraz sprawdza, kto ma z nimi kontakt i kto jest wokół nich. Edukacja dusz jest ważniejsza niż edukacja ciał.

– Pójście do kościoła i zabicie kogoś tylko dlatego, że praktykuje inną religię? Czy naprawdę muszę to potępiać? Czy nie jest oczywiste, że jest to brutalne i nieludzkie zachowanie? Gdzie i kiedy coś takiego było normalne?

– W Dagestanie żyje ponad trzydzieści narodów. Większość oczywiście praktykuje Islam, ale mamy też żydów i chrześcijan. Coś takiego nie wydarzyło się w Dagestanie nigdy od 30-35 lat, gdy tu mieszkam.

– Ludzie byli mordowani pięć minut od mojego domu. Jak można uznawać to za normalne? Moje dzieci tu mieszkają, moja matka tu mieszka, moja rodzina, mój brat – wszyscy pięć minut od tego miejsca. Do samego rana odbierałem telefony. Dostawałem informacje, że ludzie są zabijani i jest prowadzona jakaś operacja sił specjalnych.

– Tamten terrorysta nie był naszym podopiecznym. To jakiś totalny nonsens i nieprawda. Tak, kiedyś robił u nas obóz, może przez kilka miesięcy, ale nigdy nie był członkiem naszego klubu.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button