KSWPolskie MMA

„Nie musiał brać tej walki” – Norman Parke dziękuje Mateuszowi Gamrotowi, kaja się za przestrzelenie wagi

Norman Parke zabrał głos po trzecim już w swojej karierze w KSW niezrobieniu wagi – tym razem przed galą KSW 53.

Przestrzeliwszy wagę o – wedle oficjalnej wersji – 1,5 kilograma lub – wedle Mateusza Gamrota – o 2,5 kilograma, Norman Parke nie pojawił się na medialnej ceremonii ważenia.

Jak wyjaśnił później współwłaściciel KSW Maciej Kawulski, Irlandczykowi z Północy pozwolono pozostać w hotelu, aby nabrał w spokoju sił przed walką.

Norman Parke zabrał następnie głos w krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez drugiego współwłaściciela polskiego giganta Martina Lewandowskiego, potwierdzając, że walka się odbędzie.
Około północy Stormin powiedział za pośrednictwem Instagram Live nieco więcej o problemach z wagą.

– Witajcie, chciałem tylko powiedzieć o mojej dzisiejszej wadze – zaczął Parke. – Przestrzeliłem dzisiaj wagę. W ostatnich 24 godzinach pojawiły się komplikacje przy ścinaniu.

– Chcę tylko przeprosić wszystkich fanów, którzy wykupili PPV. Przepraszam też moich fanów z kraju, którzy wykupili PPV, żeby obejrzeć walkę.

– Dobre jest natomiast to, że walka się odbędzie. Dziękuję mojemu rywalowi za zaakceptowanie walki. Nie musiał brać tej walki.

– Pozostaje mi tylko dać wam dobrą walkę. Jak zawsze.

– Wielkie podziękowania także dla Martina Lewandowskiego za pomoc w doprowadzeniu do walki. Bez niego nie doszłoby do tej walki, więc czapki z głów przed nim i pozostałymi ludźmi z KSW. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce.
Wieńczący trylogię pojedynek Normana Parke’a z Mateuszem Gamrotem odbędzie się na dystansie pięciu rund. Na jego szali nie znajdzie się jednak żaden pas mistrzowski. Jedynym mistrzem kategorii lekkiej jest obecnie Gamer – i bez względu na wynik walki wieczoru KSW 53 nic się tutaj nie zmieni.

Nie robiąc wagi, Irlandczyk z Północy stracił tymczasowy tytuł mistrzowski, który zdobył w zeszłym roku, pokonując Marcina Wrzoska.

Pozostały artykuły związane z KSW 53.

Analiza i typ na walkę Gamrot vs. Parke
Analiza i typ na walkę Mańkowski vs. Wrzosek

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button