UFC

„Nie ma takiej szczęki jak Stipe” – Francis Ngannou z oficjalną predykcją na walkę z Cirylem Gane

Mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou opowiedział o taktyce na starcie z Cirylem Gane na UFC 270.
Wczesnym niedzielnym rankiem czasu polskiego – około godziny 6:00 – mistrz kategorii ciężkiej UFC Francis Ngannou stanie w Anaheim do pierwszej obrony złota, w daniu głównym gali UFC 270 krzyżując pięści z tymczasowym mistrzem Cirylem Gane.
Szczegółową analizę tego kapitalnie zapowiadającego się pojedynku przedstawiliśmy tutaj. Natomiast w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Michaelowi Bispingowi, Kameruńczyk przyznał, że jednym z założeń na walkę z Francuzem jest wywieranie presji i odbieranie mu przestrzeni – choć zaznaczył, że taktycznych założeń jest znacznie więcej.

– Jedną z rzeczy, jakie o nim wiemy, jest to, że nie lubi walczyć ze wstecznego – powiedział Predator. – Nie jest kontruderzaczem. Chce, żebyś stał naprzeciwko niego. Wtedy doskakuje, odskakuje, biega, podskakuje. I zaczynasz się frustrować.

Obaj zawodnicy znają się całkiem nieźle, bo kilka lat temu mieli okazję sparować kilka razy w paryskim Factory MMA, choć, co ciekawe, niektóre fragmenty rzeczonych potyczek zapamiętali zupełnie inaczej.Pytany o predykcję na walkę, Francis Ngannou od dłuższego już czasu powtarza, że znokautuje Ciryla Gane w ciągu dwóch pierwszych rund. Uzasadniając swój typ, Kameruńczyk zwrócił uwagę na różnice dzielące tymczasowego mistrza z Francji i Stipego Miocicia, z którym miał okazję dwukrotnie się potykać.

– Podchodząc do drugiej walki ze Stipe, wiedziałem, że Stipe jest twardy – powiedział. – Wiedziałem, że być może trzeba będzie więcej niż jednego uderzenia, żeby go uśpić. Wiedziałem, że może nie być o to łatwo, ale Ciryl nie ma takiej mocnej szczęki.
Poniżej cały wywiad i komplet artykułów poświęconych gali UFC 270.

Analiza walki Ngannou vs. Gane
Analizy i typowanie gali
Przegląd bukmacherski – najciekawsze kursy
Jak oglądać UFC 270 – transmisja, fakty, ciekawostki

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button