„Muszą zawsze mieć plan B, gdy wystawiają na mnie wielką gwiazdę” – Błachowicz o przekreśleniu planów UFC

Jan Błachowicz opowiedział o zrujnowaniu planów UFC dotyczących zestawienia kasowej walki Israela Adesanyi z Jonem Jonesem.

W rundach czwartej i piątej walki wieczoru gali UFC 259 w Las Vegas Jan Błachowicz z sukcesami zaprzągł do działania zapasy, w obu przez kilka minut kontrolując i obijając z góry Israela Adesanyę. Przypieczętował w ten sposób pierwszą obronę pasa, zadając nigeryjskiemu gwiazdorowi pierwszą porażkę w karierze.

Jak jednak Cieszyński Książę stwierdził w najnowszym wywiadzie udzielonym BJPenn.com, w aspektach zapaśniczych nie wszystko poszło idealnie.
– Plan na walkę polegał na tym, aby robić zapasy wcześniej, ale był naprawdę sprytny – powiedział Polak. – Próbowałem go przewracać w pierwszej albo w drugiej rundzie, ale szybko uciekał. Wiedziałem, że muszę wobec tego poczekać trochę dłużej. Zmęczyć go i wtedy ułożyć go na dole, tam trzymając walkę. Lepiej późno niż wcale.
– Jestem jednak zadowolony, bo wygrałem walkę, a to jest najważniejsze. Oczywiście gdybym go znokautował albo poddał, byłoby jeszcze lepiej, ale jestem zadowolony, bo to była dobra walka. Sprawdziłem też swoje przygotowanie kondycyjne.

W przeszłości Jan Błachowicz już kilka razy wykoleił medialne plany UFC. Znokautował szykowanego na rywala dla Jona Jonesa Luke’a Rockholda, to samo później czyniąc z Coreyem Andersonem, który również był już przymierzany do Bonesa. Wreszcie ubijając w zeszłym roku Dominicka Reyesa i sięgając po złoto, pogrzebał rewanżowe starcie Dewastatora z Jonem Jonesem.

Podobnie rzecz miała się przy okazji UFC 259. Sternik UFC Dana White nie ukrywał bowiem, że jego wymarzonym starciem na 2021 roku było to pomiędzy Israelem Adesanyą i Jonem Jonesem. Teraz natomiast w najbliższej przyszłości pojedynek ten jest bardzo mało prawdopodobny, by nie rzec: niemożliwy.

– Wiedziałem, że mieli jakieś plany związane z Adesanyą – przyznał Błachowicz. – Chcieli tej walki z Jonesem, gdyby mnie pokonał. Ale „and still” i zniszczyłem te plany. Zwycięstwo smakuje dzięki temu odrobinę lepiej. UFC musi zawsze mieć teraz plan B, gdy wystawiają dużą gwiazdę do walki ze mną.– Rozumiem jednak biznesowe podejście. Wiem, że Adesanya to jedna z największych gwiazd w UFC. Pewnie jego zwycięstwo byłoby więc dla nich lepsze, ale nie dbam o to. Dla mnie lepiej, że to ja wygrałem.

Zapytany z kolei o potencjalny rewanż z Nigeryjczykiem, Polak stwierdził, że wcześniej powinien on pokonać jakiegoś innego przeciwnika z czołowej dziesiątki kategorii półciężkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

„Pudzian” sporym faworytem! Komplet kursów bukmacherskich na KSW 59

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply