UFC

Justin Gaethje może wytrzymać ponad 2 minuty, ale pod jednym warunkiem – rzecze Ilia Topuria przed UFC 250 Freedom

Ilia Topuria jak mantrę powtarza, że znokautuje Justina Gaethje w dwie minuty na UFC Freedom 250. Gruzin przyznał jednak, że walka może potrwać dłużej, ale zależeć będzie to od taktyki Amerykanina.

Jak zawsze w drodze do swoich walk, tak i teraz, przed zbliżającą się wielkimi krokami galą UFC 250 Freedom w Białym Domu Ilia Topuria ocieka wręcz pewnością siebie.

Gruzin prognozuje, że w wieńczącym wydarzenie starciu, kończącym dwukrólewie w wadze lekkiej, rozstrzela Justina Gaethje w dwie li tylko minuty.

Jednak podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami El Matador pokusił się o uzupełnienie swojej 2-minutowej prognozy o jeden istotny warunek – taktykę, jaką przyjmie na walkę Gaethje.

– Jeśli zamierza robić to, o czym mówi – czyli iść do przodu, nacierać i tak dalej – to mi wystarczy – stwierdził Topuria. – To mi wystarczy. Wystarczy, że spróbuje iść do przodu. Zrobi wtedy za mnie połowę roboty, bo moim celem jest zawsze przyparcie rywali do ogrodzenia albo po prostu zatrzymanie ich i wejście w wymianę ciosów.

– Jeśli będzie próbował iść do przodu, znokautuję go w pierwszej lub w drugiej minucie.

Bliźniaczo podobnie El Matador postrzegał swoją ostatnią walkę. Był przekonany, że jeśli Charles Oliveira agresywnie na niego ruszy, skończy znokautowany.

– Charles zrobił to samo – przypomniał Topuria. – Próbował iść do przodu. Obejrzyjcie walkę i zobaczcie, co zrobił. Cały czas próbował iść do przodu. Jego plan na walkę był taki sam, jak plan Justina, o którym opowiada. Próbował iść do przodu, ale co się stało? Ile czasu potrzebowałem, żeby go znokautować? Dwie minuty? Dwie i pół?

– A Charles miał coś, czego nie ma Justin – jest bardzo groźny w parterze. W przypadku Justina nie będę miał tego problemu. Nawet jeśli spróbuje mnie powalić… Nie odczuwam żadnej presji, bo nawet jeśli mu się to uda, co uważam za niemożliwe, to co zrobi w parterze? Jak długo mnie tam utrzyma? Co zrobi?

– Dlatego uważam, że ta walka będzie krótka. Myślę, że… Nie jest tak, że wydaje mi się – po prostu wiem, że jeśli spróbuje wywierać presję, to znokautuję go w dwie minuty. Jestem dla niego za dobry.

Gruzin podkreślił, że skupia się teraz wyłącznie na konfrontacji z Justinem Gaethje, choć jednocześnie nie ukrywa, że marzy mu się konfrontacja z Islamem Makhachevem o koronę wagi półśredniej. Nie wyklucza jednak niczego, także obrony pasa w 155 funtach. Wie jedno – w tym roku chce stoczyć jeszcze jeden pojedynej.

– Na to liczę – powiedział. – Mam nadzieję, że tak się stanie. Planuję, aby wrócić do końca roku. Czuję się wypoczęty. Czuję się w formie. Czuję, że mam wszystko, żeby wrócić w grudniu. Wszystko mam poukładane.

Komu będziesz kibicować?

Justinowi Gaethje
56.00%
Ilii Topurii
44.00%

Poniżej zaduma nad kolejnym rywalem dla Mateusza Gamrota.


Lowking ma Discorda! Dołącz do naszej społeczności!


Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z BONUSEM DO 300 ZŁ WE FREEBETACH NA START

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button