Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Mukhamad Vakhaev poddaje Sergeya Belostenniya – i nie puszcza duszenia (VIDEO)

Sędzie Herb Dean miał pełne ręce roboty w walce wieczoru moskiewskiej gali ACB 90, w której Mukhamad Vakhaev poddał Sergeya Belostenniya.

Mistrz wagi ciężkiej Mukhamad Vakhaev (7-4-1) po raz pierwszy obronił złoto, w walce wieczoru gali ACB 90 w Moskwie poddając po raz kolejny – bo mierzyli się już wcześniej – Sergeya Belostenniya (5-2), choć w mocno kontrowersyjnych okolicznościach.
Początek pojedynku należał zdecydowanie do pretendenta, który soczystymi kopnięciami, kolanami i ciosami na korpus sprawił mnóstwo problemów wyraźnie niedomagającemu w płaszczyźnie kickbokserskiej mistrzowi. Dobrze też bronił się przed zapędami zapaśniczymi rywala – ale do czasu. Na minutę przed końcem cofnąwszy się na siatkę, skarcił szukającego kolejnego obalenia Vakhaeva soczystym kolanem na głowę, ale mistrz przedarł się i w końcu położył Belostenniya. Zaszedł mu za plecy i… zaczęły się kontrowersje – aby utrzymać się bowiem w dogodnej pozycji, przytrzymał się mocno siatki, co dostrzegł co prawda sędzia Herb Dean, ale tylko ostrzegł zawodnika, nie odbierając mu dominującego położenia. Vakhaev zdzielił jeszcze przeciwnika uderzeniem w tył głowy, a następnie przełożył rękę pod jego szyją, zapinając ciasne duszenie. Pretendent odklepał, ale… Czeczen ani myślał puszczać! Dalej ciągnął duszenie, podczas gdy sędzia Dean robił, co mógł, aby je przerwać – nie był jednak w stanie rozerwać uchwytu agresora, całe swoje siły wkładając wobec tego w poderwanie jego głowy w próbie pewnego rodzaju zmodyfikowanej gilotyny. W końcu Vakhaev puścił.

https://twitter.com/Maldobabo/status/1061335493533671424

Nie wiadomo, skąd takie a nie inne zachowanie mistrza. Po walce obaj zawodnicy serdecznie się wyściskali.

Przed dwoma laty Vakhaev również wygrał przez duszenie zza pleców w końcówce rundy pierwszej.

Najpoważniejszym kandydatem do walki o pas mistrzowski wagi ciężkiej jest obecnie Amir Aliakbari, który wypunktował ostatnio Daniela Omielańczuka. Irańczyk był zresztą szykowany do występu w Moskwie, ale problemy zdrowotne pokrzyżowały mu plany.

*****

Rasul Mirzaev ciężko nokautuje w powrocie – sędzia Łukasz Bosacki ratuje Brazylijczyka przed dobitką (VIDEO)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button