FENPolskie MMA

Młodość kontra doświadczenie – Rafał Kijańczuk vs. Marcin Zontek na FEN 26

Walczący o powrót na zwycięskie tory Rafał Kijańczuk stanie w szranki z zaprawionym w bojach Marcinem Zontkiem podczas październikowej gali FEN 26.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Rafałem Kijańczukiem (7-2) i Marcinem Zontkiem (17-12) został oficjalnie dodany do rozpiski gali FEN 26, która odbędzie się 12 października we Wrocławiu.
O zestawieniu pierwotnie doniósł portal MMANews.pl.

Zobacz także: Martin Lewandowski grozi Mateuszowi Gamrotowi odebraniem pasa

26-letni Kijana smaku zwycięstwa nie zaznał od grudnia ubiegłego roku, gdy ubijając Gigę Kukhalashviliego, utorował sobie drogę do walki o złoto wagi półciężkiej organizacji M-1 Global. Starcia z Khadisem Ibragimovem miło wspominał jednak nie będzie, bo Dagestańczyk zadał mu pierwszą w karierze porażkę, zwyciężając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. W lipcu Rafał Kijańczuk zadebiutował pod flagą FEN, ale i ta walka nie potoczyła się po jego myśli – po ostrej chwilami bijatyce odklepał w pierwszej rundzie duszenie Adamowi Kowalskiemu.

Starszy od niego o 13 lat Marcin Zontek nie przędzie ostatnimi czasy najlepiej. Przegrał trzy z ostatnich czterech występów, jedyne zwycięstwo w tym okresie odnosząc w maju 2018 roku z Toni Valtonenem. Ostatni raz był widziany w akcji podczas styczniowej gali FEN 23, przegrywając przez brutalny nokaut z Marcinem Sianosem.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button