Michał Oleksiejczuk wchodzi na zastępstwo podczas gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu


Michał Oleksiejczuk wykorzystał nadarzającą się okazję i zaakceptował pojedynek w zastępstwie z Gadzhimuradem Antigulovem podczas kwietniowej gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu.

Michał Oleksiejczuk (13-2) zastąpi kontuzjowanego Romana Dolidze i zmierzy się z Gadzhimuradem Antigulovem (20-5) podczas zaplanowanej na 20 kwietnia w Petersburgu gali UFC on ESPN+ 7.

Tym samym nie potwierdziły się nasze przewidywania, w których jako rywala typowaliśmy dla polskiego zawodnika Mauricio Shoguna Ruę. Menadżer Michała Oleksiejczuka Paweł Kowalik z MMA Cartel wyjaśnił, że wstępnie taki był co prawda plan, ale priorytetem była walka w kwietniu.

Bartek skoncentrował się na złym wpisie. W tym starszym faktycznie chodziło mi o Shoguna. Bardziej zależało nam jednak na konkretnej gali w kwietniu.
Polski zawodnik był ostatnio widziany w akcji ledwie trzy tygodnie temu, podczas praskiej gali UFC on ESPN+ 3 rozbijając w pył Giana Villante. Był to dla niego powrót do akcji po rocznej przerwie i zawieszeniu za doping po zwycięskim – ale zmienionym w konsekwencji na no-contest – debiucie z Khalilem Rountree.

Gadzhimurad Antigulov rozpoczął przygodę z UFC od dwóch zwycięstw – w debiucie w 2016 roku poddał Marcosa Rogerio de Limę, a pół roku później poskręcał Joachima Christensena. Ostatnio raz był widziany w akcji w lipcu 2018 roku, podczas gali UFC on FOX 30 mierząc się z Ionem Cutelabą – i walki tej nie będzie wspominał miło, bo przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie.

Dagestańczyk to przede wszystkim bardzo mocny zapaśnik, który jednak w płaszczyźnie stójkowej nie ma wiele do zaoferowania. Polak powinien mieć zdecydowaną przewagę na nogach – pod warunkiem, że zdoła utrzymać tam pojedynek. Antigulov niewątpliwie rzuci się niemal od razu do obaleń – jak w wielu poprzednich walkach – zdając sobie doskonale sprawę, gdzie leżą jego największe atuty.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michał Oleksiejczuk – 1.55
Gadzhimurad Antigulov – 2.35

Wstępny typ:

Michał Oleksiejczuk

Rozpiska UFC on ESPN+ 7

Walka wieczoru

265 lbs: Alistair Overeem (44-17) vs. Alexander Volkov (30-7)

Pozostałe

265 lbs: Marcin Tybura (17-4) vs. Shamil Abdurakhimov (19-4)
265 lbs: Sergey Pavlovich (12-1) vs. Marcelo Golm (6-2)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (13-2) vs. Gadzhimurad Antigulov (20-5)
185 lbs: Krzysztof Jotko (19-4) vs. Roman Kopylov (8-0)
125 lbs: Antonina Shevchenko (7-0) vs. Roxanne Modafferi (22-15)
170 lbs: Sultan Aliev (14-3) vs. Emil Weber Meek (9-4)
155 lbs: Alexander Yakovlev (24-9-1) vs. Teemu Packalen (8-2)
205 lbs: Abdul-Kerim Edilov (17-4) vs. Devin Clark (9-3)
145 lbs: Movsar Evloev (10-0) vs. Muin Gafurov (17-2)
155 lbs: Magomed Mustafaev (13-2) vs. Rafael Fiziev (6-0)

*****

„Ciągle polewał mnie święconą wodą” – żona Tony’ego Fergusona złożyła wniosek o zakaz zbliżania się męża


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *