Krzysztof Jotko vs. Roman Kopylov podczas gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu


Krzysztof Jotko powita w oktagonie amerykańskiego giganta utalentowanego Romana Kopylova podczas kwietniowej gali w Petersburgu.

Krzysztof Jotko (19-4) powróci do oktagonu przy okazji gali UFC on ESPN+ 7, która odbędzie się 20 kwietnia w Petersburgu, gdzie skrzyżuje rękawice z debiutującym pod sztandarem amerykańskiej organizacji byłym mistrzem Fight Nights Global Romanem Kopylovem (8-0). O zestawieniu, potwierdzonym już przez Polaka, doniósł portal ESPN.com.
Polski zawodnik nie zaznał smaku zwycięstwa w oktagonie od listopada 2016 roku, gdy rozbił na pełnym dystansie Thalesa Leitesa. Jego serię pięciu zwycięstw przerwał jednak później David Branch, a w kolejnych dwóch występach Polak padał znokautowany pod uderzeniami Uriaha Halla oraz – w kwietniu zeszłego roku podczas gali UFC on FOX 29Brada Tavaresa.

27-letni Roman Kopylov to wielokrotny mistrz świata bojowego sambo, który walczy zawodowo w MMA od niespełna trzech lat. Trenujący w Nowosybirsku Rosjanin ostatni pojedynek stoczył w grudniu zeszłego roku, podczas gali Fight Nights Global 91 ubijając w czwartej rundzie walki Yasubeya Enomoto i tym samym broniąc po raz pierwszy złota 84 kilogramów. Wszystkie osiem zwycięstw w karierze odniósł przed czasem.

Kopylov to walczący z odwrotnej pozycji, piekielnie niebezpieczny uderzacz, który dysponuje też solidną bazą zapaśniczą – a to zapowiada ciężką przeprawę dla wracającego do akcji po poważnym urazie i niewidzianym w akcji od roku Polaka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Roman Kopylov – 1.55
Krzysztof Jotko – 2.35

Wstępny typ:

Roman Kopylov

Rozpiska UFC on ESPN+ 7

Walka wieczoru

265 lbs: Alistair Overeem (44-17) vs. Alexander Volkov (30-7)

Pozostałe

265 lbs: Marcin Tybura (17-4) vs. Shamil Abdurakhimov (19-4)
265 lbs: Sergey Pavlovich (12-1) vs. Marcelo Golm (6-2)
185 lbs: Krzysztof Jotko (19-4) vs. Roman Kopylov (8-0)
125 lbs: Antonina Shevchenko (7-0) vs. Roxanne Modafferi (22-15)
170 lbs: Sultan Aliev (14-3) vs. Emil Weber Meek (9-4)
155 lbs: Alexander Yakovlev (24-9-1) vs. Teemu Packalen (8-2)

*****

Rafał Kijańczuk powalczy o pas mistrzowski M-1 Global


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *