M-1 GlobalPolskie MMARosyjskie MMA

Rafał Kijańczuk powalczy o pas mistrzowski M-1 Global

Rafał Kijańczuk stanie w marcu przed szansą dołączenia do trójki Polaków – Rafała Moksa, Marcina Tybury i Damiana Grabowskiego – którzy zdobywali pas mistrzowski M-1 Global.

Niepokonany polski półciężki Rafał Kijańczuk (7-0) powalczy o pas mistrzowski wagi półciężkiej podczas zaplanowanej na 30 marca w stolicy Kazachstanu, Ałmaty. Rywalem naszego zawodnika będzie zasiadający na tronie dywizji Khadis Ibragimov (7-0).
Zawodową karierę popularny Kijana rozpoczął ledwie rok temu, wszystkie siedem zwycięstw odnosząc przed czasem – w tym sześć w pierwszej rundzie. Pod banderą rosyjskiego giganta wygrał trzy walki, torując sobie w ten sposób drogę do starcia o złoto. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu ubiegłego roku, podczas gali M-1 Challenge 100 ubijając w niespełna trzy minuty Gigę Kukhalashviliego.

Wojujący zawodowo ledwie pół roku dłużej Khadis Ibragimov to specjalista od bojowego sambo, który wyróżnia się przede wszystkim w płaszczyznach zapaśniczej i parterowej. Trzy z siedmiu zwycięstw odniósł przez poddania. Pas mistrzowski zdobył przy okazji ostatniej walki, jaką w sierpniu ubiegłego roku stoczył z Dimitriyem Mikutsą, zwyciężając przez poddanie w drugiej rundzie.

*****

„Musi być gotowy na ból i cierpienie” – Thiago Santos ostrzega Jana Błachowicza, spodziewa się zapasów i parteru

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button