Alistair Overeem w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu

Wedle nieoficjalnych doniesień, walką wieczoru kwietniowej gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu będzie konfrontacja Alistaira Overeema z Alexandrem Volkovem.

Pierwsze doniesienia o pojedynku pomiędzy Alistairem Overeemem (44-17) i Alexandrem Volkovem (30-7) jako walce wieczoru zaplanowanej na 20 kwietnia w Petersburgu gali UFC on ESPN+ 7 pojawiły się już miesiąc temu.

Dziś natomiast zostały one potwierdzone przez innych dziennikarzy. Holendersko-rosyjskie starcie będzie danem głównym drugiej gali w Rosji.
38-letni Holender był ostatnio widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, podczas gali UFC Fight Night 141 po profesorsku ubijając Sergeya Pavlovicha. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po porażkach przez nokauty z Curtisem Blaydesem i Francisem Ngannou.

Młodszy od Reema o osiem lat Rosjanin ostatniego występu nie będzie wspominał dobrze. Podczas październikowej gali UFC 229 doznał pierwszej w oktagonie porażki, w ostatnich sekundach wygranej w zasadzie walki padając pod uderzeniami Derricka Lewisa. Jego seria czterech zwycięstw pod sztandarem amerykańskiego giganta – między innymi z Fabricio Werdumem i Royem Nelsonem – dobiegła w ten sposób końca.

Wilk będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale wydaje się, że to Overeem uderza mocniej i jest znacznie niebezpieczniejszy w klinczu i parterze. Scenariusz, w którym Rosjanin trzyma go na dystans prostymi, nie jest nierealny, ale Reem to kawał taktyka – a luk w oktagonowej grze Volkova nie brakuje.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alistair Overeem – 1.60
Alexander Volkov – 2.25

Wstępny typ:

Alistair Overeem

Rozpiska UFC on ESPN+ 7

Walka wieczoru

265 lbs: Alistair Overeem (44-17) vs. Alexander Volkov (30-7)

Pozostałe

265 lbs: Sergey Pavlovich (12-1) vs. Marcelo Golm (6-2)

*****

Analizy UFC 234: Robert Whittaker vs. Kelvin Gastelum

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply