Mateusz Gamrot w UFC! Poznał rywala na debiut!

Stało się! Mateusz Gamrot podpisał kontrakt z organizacją UFC, pod banderą której zadebiutuje już za kilka tygodni.

Nie rzucał słów na wiatr niepokonany polski lekki Mateusz Gamrot (17-0), gdy od dawna kusił przeprowadzką pod sztandar dowodzonej przez Danę White’a najlepszej organizacji MMA na świecie. Były już podwójny mistrz KSW – kategorii lekkiej i piórkowej – podpisał bowiem kontrakt z UFC.

W swoim debiutanckim boju w oktagonie amerykańskiego giganta Gamer skrzyżuje rękawice z Magomedem Mustafaevem (14-4), a do walki dojdzie w ramach gali UFC Fight Island, która odbędzie się 17 października w Abu Zabi. Dagestańczyk miał pierwotnie zmierzyć się tego dnia z Renato Moicano – dobrym znajomym kudowianina z American Top Team – ale Brazylijczyk zmuszony był wycofać się z występu.

O zestawieniu doniósł portal MMAJunkie.com.

Uznawany za najlepszego polskiego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe – obok sposobiącego się do walki o złoto kategorii półciężkiej UFC Jana BłachowiczaGamer był ostatnio widziany w akcji podczas sierpniowej gali KSW 54, pokonując na pełnym dystansie Mariana Ziółkowskiego w swoim ostatnim występie dla nadwiślańskiego giganta. Półtora miesiąca wcześniej kudowianin rozmontował natomiast w trylogii Normana Parke’a, powracając do akcji po ponad półtorarocznej przerwie. Został wówczas pierwszym zawodnikiem, który skończył Irlandczyka z Północy przez techniczny nokaut.
Magomed Mustafaev – pierwszy pogromca Abubakara Nurmagomedova – zadebiutował w UFC w 2015 roku, pokonując przez techniczny nokaut – na skutek rozcięć – Piotra Hallmanna. Pół roku później znokautował Joego Proctora, ale powróciwszy po rocznej przerwie, w listopadzie 2016 roku doznał pierwszej porażki w oktagonie – uduszony przez Kevina Lee.

Po ponad dwóch latach przerwy – także w wyniku kontuzji ramienia – powrócił do oktagonu w kwietniu ubiegłego roku z nie lada przytupem. Znokautował bowiem efektownie niepokonanego wcześniej Rafaela Fizieva.

Ostatniego występu Magomed Mustafaev miło wspominał jednak nie będzie. Podczas lutowej gali w Auckland przegrał niejednogłośną decyzją z Bradem Riddellem.Urodzony w Dagestanie Magomed Mustafaev to przede wszystkim efektownie walczący i nieszczególnie kalkulujący stójkowicz, który posiada też solidną bazę zapaśniczą. Starcie nie zapowiada się na spacerek dla Mateusza, bo szermierka na pięści i kopnięcia z Magomedem będzie ryzykowna – uderza i kopie bardzo mocno – a o przewrócenie silnego rywala łatwo nie będzie. Z drugiej zaś strony, kudowianin powinien być szybszy i prawdopodobnie będzie miał też po swojej stronie przewagę kondycyjną – choć warto zaznaczyć, że będzie to dla Polaka trzeci pojedynek w odstępie ledwie trzech miesięcy, co może odbić się na jego formie.
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mateusz Gamrot – 1.55
Magomed Mustafaev – 2.45

Wstępny typ:

Mateusz Gamrot

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

145 lbs: Chan Sung Jung (16-5) vs. Brian Ortega (14-1)

Pozostałe

115 lbs: Jessica Andrade (20-8) vs. Katlyn Chookagian (14-3)
205 lbs: Modestas Bukaukas (11-2) vs. Jimmy Crute (11-2)
170 lbs: Claudio Silva (14-1) vs. Muslim Salikhov (17-2)
265 lbs: Ciryl Gane (6-0) vs. Shamil Abdurakhimov (20-5)
125 lbs: Gillian Robertson (8-4) vs. Poliana Botelho (8-2)
185 lbs: Jun Young Park (11-4) vs. John Phillips (22-10)
205 lbs: Gadzhimurad Antigulov (20-7) vs. Maxim Grishin (30-8-2)
135 lbs: Said Nurmagomedov (13-2) vs. Mark Striegl (18-2)
170 lbs: David Zawada (17-5) vs. Mounir Lazzez (10-1)
155 lbs: Mateusz Gamrot (17-0) vs. Magomed Mustafaev (14-4)

*****

Colby Covington wyraźnym faworytem – kursy na UFC FN: Covington vs. Woodley ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

5 Comments

 1. czungumangu

  17 września 2020 at 09:47

  Petarda. Napalony jestem na to starcie jak szczerbaty na suchary!

 2. cesellolaroma

  17 września 2020 at 10:01

  No i brawo za decyzję! Niby za Gamerem nie przepadam, ale trzymam od teraz trzymam kciuki;) Obawiam się trochę, że Mateusz narzucił sobie zbyt duże tempo z tymi walkami…oby nie odbiło się to na jego następnym występie.

 3. borys2016

  17 września 2020 at 14:49

  Świetna informacja. Całym sercem za Gamrotem. Niech zajdzie jak najdalej. Walka zapowiada się na trudny debiut. Pierwsza moja myśl odnośnie faworyta to Mustafaev. Z drugiej strony natomiast zgadzam się, że Polak powinien przeważać kondycyjnie i chyba będzie trzeba przetrwać pierwszą rundę bez większych obrażeń od drugiej narzucając swoją grę.

 4. Kroganin

  17 września 2020 at 19:44

  Ojej. Boję się że Mateusz żegna się jednak z rekordem. Potężny zawodnik.

 5. Vat

  18 września 2020 at 07:22

  Fajnie, fajnie. Mateusz decyzja jak nic.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply