Chan Sung Jung vs. Brian Ortega walką wieczoru październikowej gali UFC FN

Chan Sung Jung i Brian Ortega skrzyżują rękawice w daniu głównym październikowej gali UFC Fight Night.

Kluczowy dla układu sił w kategorii piórkowej, odwlekany wielokrotnie pojedynek pomiędzy dwoma byłymi pretendentami, Chan Sung Jungiem (16-5) i Brianem Ortegą (14-1), zwieńczy zaplanowaną na 17 października w nieujawnionej jeszcze lokalizacji galę UFC Fight Night.

O zestawieniu doniósł nieoficjalnie portal Laaficion.com.

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu Koreańczyk w 2017 roku powrócił do akcji po kilkuletniej przerwie spowodowanej służbą wojskową i problemami zdrowotnymi, ubijając Dennisa Bermudeza. Później zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, kolejny pojedynek tocząc dopiero w listopadzie 2018 roku – przegrał wówczas przez nokaut w ostatniej sekundzie walki z Yairem Rodriguezem. Na zwycięskie tory powrócił w czerwcu zeszłego roku, w niespełna minutę nokautując Renato Moicano. Ostatnio był natomiast widziany w akcji w grudniu, w ramach gali UFC Seul brutalnie nokautując Frankiego Edgara w pierwszej rundzie walki.
Walczący w UFC od 2014 roku Brian Ortega, który obecnie okupuje 2. miejsce, serią sześciu zwycięstw – między innymi nokautem na Frankiem Edgarze czy poddaniem Cuba Swansona i Renato Moicano – utorował sobie drogę do walki o złoto. Nie będzie jej jednak wspominał miło, bo w listopadzie 2018 roku podczas gali UFC 231 dostał srogie lanie od Maxa Hollowaya, nie będąc dopuszczonym do piątej rundy. Od tamtej pory nie był widziany w akcji.

Na papierze pojedynek zapowiada się jako starcie stójkowicza w osobie Koreańskiego Zombie z grapplerem w osobie T-City. Amerykanin będzie miał po swojej stronie kondycję, ale mając na uwadze, że ofensywa zapaśnicza powracającego do akcji po prawie 2-letniej przerwie Ortegi do elitarnych nigdy nie należała, wydaje się, że dobrze boksersko poukładany i dysponujący ciężkimi rękami Jung może sprawić zdecydowanie niezachwycającemu w aspektach obrony Amerykaninowi wiele problemów.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Chan Sung Jung – 1.60
Brian Ortega – 2.30

Wstępny typ:

Chan Sung Jung

Rozpiska UFC Fight Night
Walka wieczoru

145 lbs: Chan Sung Jung (16-5) vs. Brian Ortega (14-1)

Pozostałe

185 lbs: Krzysztof Jotko (22-4) vs. Makhmud Muradov (24-6)
205 lbs: Modestas Bukaukas (11-2) vs. Jimmy Crute (11-2)
115 lbs: Jessica Andrade (20-8) vs. Jessica Eye (15-8)
125 lbs: Gillian Robertson (8-4) vs. Poliana Botelho (8-2)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply