UFC

Marc Diakiese vs. Drakkar Klose na TUF 25 Finale

Mający za sobą świetne występy w oktagonie UFC Marc Diakiese i Drakkar Klose skrzyżują rękawice podczas finałowej gali TUF 25.

Interesująco zapowiadający się pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy niepokonanymi Markiem Diakiese (12-0) i Drakkarem Klose (7-0-1) został oficjalnie dodany do rozpiski gali TUF 25 Finale, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas.
Będący były mistrzem BAMMA 24-letni Brytyjczyk stoczył już pod banderą UFC trzy zwycięskie walki. W debiucie ubił Łukasza Sajewskiego, by następnie po twardej, zapaśniczej batalii wypunktować Frankiego Pereza. Ostatnio był widziany w akcji podczas lutowej gali UFC Fight Night 107, koncertowo rozbijając w pył Teemu Packalena.

Trenujący w MMA Lab 29-letni Klose zadebiutował pod skrzydłami amerykańskiego giganta w styczniu, podczas UFC Fight Night 103 biorąc na trzy tygodnie przed galą walkę z Devinem Powellem w charakterze zastępstwa. Wypadł doskonale, deklasując rywala na przestrzeni trzech rund.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze, obaj bardzo pewni siebie i chętnie to prowokacyjnie manifestujący w swoich oktagonowych poczynaniach. Brytyjczyk może jednak mieć po swojej stronie niewielką przewagę zapaśniczą, a i w płaszczyźnie stójkowej jest zdecydowanie kreatywniejszy. Boksersko to jednak Amerykanin prezentuje się lepiej, opierając się na podstawowych, ale skutecznych w swoim wykonaniu kombinacjach. Dodatkowo, jest piekielnie agresywny, co stanowić będzie dla Diakiese nowość.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marc Diakiese – 1.60
Drakkar Klose – 2.20

Rozpiska TUF 25 Finale

185 lbs: Elias Theodorou (13-1) vs. Brad Tavares (14-4)
205 lbs: Steve Bosse (12-2) vs. Jared Cannonier (9-2)
205 lbs: Marcel Fortuna (9-1) vs. Jordan Johnson (7-0)
145 lbs: Gray Maynard (12-6-1) vs. Teruto Ishihara (9-3-2)
155 lbs: Marc Diakiese (12-0) vs. Drakkar Klose (7-0-1)

*****

Ciosy poniżej pasa – czyli medialne wygiby Cody’ego Garbrandta i TJ-a Dillashawa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button