UFC

Elias Theodorou vs. Brad Tavares i trzy inne walki na TUF 25 Finale

Zapowiedzi, wstępne analizy i przewidywane kursy bukmacherskie na cztery pierwsze walki gali TUF 25 Finale.

Finałowa gala 25. sezonu The Ultimate Fighter, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas, została uzupełniona o cztery pojedynki.

W kategorii średniej zwycięski w pięciu z dotychczasowych sześciu walk w UFC i znajdujący się na fali dwóch wiktorii Elias Theodorou (13-1) powalczy z przeplatającym ostatnio zwycięstwa z porażkami Bradem Tavaresem (14-4).

Hawajczyk to o wiele lepiej technicznie poukładany stójkowicz, ale Kanadyjczyk walczy inteligentnie – nawet jeśli ma to oznaczać, że w jego walkach wieje nudą. W starciu z Tavaresem będzie poszukiwał klinczu i parteru, ale nie będzie o to łatwo, bo defensywa zapaśnicza Hawajczyka stoi na solidnym poziomie – podobnie jak jego przygotowanie kondycyjne.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Elias Theodorou – 1.60
Brad Tavares – 2.15

*****

Powracający po porażce z Ryanem Hallem były dwukrotny pretendent do pasa kategorii lekkiej Gray Maynard (12-6-1) stoczy swoją trzecią walkę w kategorii piórkowej – zmierzy się z również przegranym ostatnio – nie podołał Artemowi LobovowiTeruto Ishiharą (9-3-2).

Japończyk to sprawniejszy uderzacz, ale jeśli nie będzie w stanie bronić się przed zapędami klinczersko-zapaśniczymi Maynarda, czekają go nie lada problemy. Biorąc jednak pod uwagę zaawansowany wiem Amerykanina – ma 37 lat – oraz wątpliwą na tym etapie kariery szczękę, nie sposób skreślać młodszego o 12 lat Ishihary.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gray Maynard – 2.05
Teruto Ishihara – 1.70

*****

W limicie do 205 funtów na wojenną ścieżkę wkroczą debiutujący w katgorii półciężkiej Steve Bosse (12-2), który efektownie wygrał dwie poprzednie walki, oraz Jared Cannonier (9-2), którego serię dwóch wiktorii przerwał ostatnio Glover Teixeira.

Obaj zawodnicy preferują szermierkę na pieści i kopnięcia w stójce. Bosse uderza mocniej, ale od strony technicznej to solidny kondycyjnie Cannonier potrafi więcej i mimo wszystko to jego upatrywać trzeba w roli faworyta – także dlatego, że dla Kanadyjczyka będzie to powrót do oktagonu po ponad rocznej przerwie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Steve Bosse – 2.20
Jared Cannonier – 1.60

*****

Do oktagonu wejdą też dwaj inni półciężcy. Mający za sobą bardzo udany debiut w UFC – jeszcze w kategorii ciężkiej ubił Anthony’ego HamiltonaMarcel Fortuna (9-1) oraz także powracający po dobrym debiucie – zdominował na pełnym dystansie Luisa Henrique da SilvęJordan Johnson (7-0).

Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, bo Brazylijczyk to specjalista od BJJ, podczas gdy Amerykanin bryluje w płaszczyźnie zapaśniczej, a i jego parterowi nic zarzucić nie sposób. Obaj posiadają też funkcjonalne umiejętności stójkowe, choć wydaje się, że dobra praca lewym prostym Johnsona może mieć tu decydujące znaczenie – podobnie jak jego elitarne zapasy, którymi może zneutralizować BJJ Fortuny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marcel Fortuna – 2.35
Jordan Johnson – 1.55

Rozpiska TUF 25 Finale

185 lbs: Elias Theodorou (13-1) vs. Brad Tavares (14-4)
205 lbs: Steve Bosse (12-2) vs. Jared Cannonier (9-2)
205 lbs: Marcel Fortuna (9-1) vs. Jordan Johnson (7-0)
145 lbs: Gray Maynard (12-6-1) vs. Teruto Ishihara (9-3-2)

*****

Ciosy poniżej pasa – czyli medialne wygiby Cody’ego Garbrandta i TJ-a Dillashawa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button