KSWPolskie MMA

Mamed Khalidov vs. Borys Mańkowski na KSW 39

Mistrz kategorii średniej Mamed Khalidov i mistrz kategorii półśredniej Borys Mańkowski zmierzą się na gali KSW 39 – Colosseum na Stadionie Narodowym.

Organizacja KSW poinformowała oficjalnie na swojej stronie internetowej o starciu pomiędzy Mamedem Khalidovem (32-4-2) i Borysem Mańkowskim (19-5-1), które uświetni w ramach walki wieczoru galę KSW 39: Colosseum zaplanowaną na 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie wagowym, którego jednak jeszcze nie podano.
Khalidov pozostaje niepokonany od sześciu lat, gdy wypunktował go Jorge Santiago. Może pochwalić się serią dwunastu kolejnych wiktorii, w tym dziesięciu przed czasem. Ostatnio widziany był w akcji w maju 2016 roku, na gali KSW 35 po bezbarwnej, delikatnie rzecz ujmując, walce wypunktowując Aziza Karaoglu w pierwszej obronie odebranego wcześniej szybkim nokautem Michałowi Materli pasa mistrzowskiego. Zanim wejdzie do klatki z Diabłem Tasmańskim, wcześniej, 11 marca w Manchesterze, skrzyżuje rękawice z Lukiem Barnattem na gali ACB 54.

Mańkowski natomiast goryczy porażki ostatnio zaznał w 2012 roku, ulegając Aslambekowi Saidovowi. Od tamtej pory wygrał sześć kolejnych pojedynków, między innymi rewanżując się Czeczenowi oraz trzykrotnie broniąc pasa mistrzowskiego. Swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu ubiegłego roku, na gali KSW 37 deklasując na pełnym dystansie Johna Maguire.

Khalidov będzie miał po swojej stronie warunki fizyczne, niekonwencjonalną stójkę oraz groźny parter, ale biorąc pod uwagę, że będzie to dla niego druga walka w krótkim odstępie czasu – i drugi obóz przygotowawczy z rzędu – ma już na karku 36 lat, ostatnio wyglądał bardzo słabo, jego defensywne zapasy pozostawiają wiele do życzenia, a szybkość i refleks wydają się coraz słabsze, nie sposób skreślać wchodzącego w swój najlepszy okres, piekielnie szybkiego i dysponującego doskonałymi zapasami Diabła Tasmańskiego, dla którego będzie to absolutnie największa walka w karierze.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mamed Khalidov – 1.60
Borys Mańkowski – 2.40

Rozpiska KSW 39

Walka wieczoru

??? kg.: Mamed Khalidov (32-4-2) vs. Borys Mańkowski (19-5-1)

Pozostałe

120 kg.: Mariusz Pudzianowski (10-5) vs. TBA
120 kg.: Fernando Rodrigues Jr. (11-2) vs. Marcin Różalski (6-4) – o pas kategorii ciężkiej
93 kg.: Tomasz Narkun (13-2) vs. Marcin Wójcik (10-4) – o pas kategorii półciężkiej
77 kg.: Borys Mańkowski (19-5-1) vs. TBAniepotwierdzone
70 kg.: Mateusz Gamrot (12-0) vs. TBA
66 kg.: Marcin Wrzosek (12-3) vs. Kleber Koike Erbst (21-4-1) – o pas kategorii piórkowej
84 kg.: Damian Janikowski (0-0) vs. TBA
93 kg.: Łukasz Jurkowski (15-10) vs. TBA

*****

400 PLN dla zwycięzcy – UFC 208

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button