KSWPolskie MMA

Tomasz Narkun vs. Marcin Wójcik na KSW 39

Mistrz kategorii półciężkiej Tomasz Narkun powróci do klatki na gali KSW 39 na PGE Narodowym, mierząc się z Marcinem Wójcikiem.

W swojej trzeciej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Tomasz Narkun (13-2) skrzyżuje rękawice z Marcinem Wójcikiem (10-4) na gali KSW 39, która odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. O zestawieniu poinformowano na portalu WP Sportowe Fakty.
Żyrafa znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw. Po uduszeniu Karola Celińskiego odebrał pas Goranowi Reljicowi, nokautując go w pierwszej rundzie. W pierwszej obronie pasa ubił Cássio de Oliveirę, w drugiej, na październikowej gali KSW 36Thierry’ego Sokoudjou.

Gigant wygrał aż osiem pojedynków z rzędu, w tym trzy pod banderą KSW. Najpierw znokautował Tomasza Kondraciuka, potem wypunktował Michała Fijałkę, a ostatnio, na grudniowym KSW 37, poddał Marcina Łazarza.

W wymianach kickbokserskich oraz od strony zapaśniczej to pretendent powinien mieć przewagę techniczną, ale Narkun ma po swojej stronie kapitalne jiu-jitsu, które pozwala mu atakować pełnym arsenałem ofensywnym w stójce – nie obawia się bowiem wylądowania na plecach. Jeśli tam się znajdzie – a są na to spore szanse – czeka nas interesująca walka na chwyty. Wójcik pokazywał w poprzednich starciach, że jego kontrola z góry jest rewelacyjna, ale z drugiej strony, nie mierzył się jeszcze z asem parterowym pokroju Narkuna.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tomasz Narkun – 1.60
Marcin Wójcik – 2.30

Rozpiska KSW 39

Walka wieczoru

84 kg.: Mamed Khalidov (32-4-2) vs. TBA – o pas kategorii średniej

Pozostałe

93 kg.: Tomasz Narkun (13-2) vs. Marcin Wójcik (10-4) – o pas kategorii półciężkiej
66 kg.: Marcin Wrzosek (12-3) vs. TBA – o pas kategorii piórkowej
120 kg.: Mariusz Pudzianowski (10-5) vs. TBA
120 kg.: Fernando Rodrigues Jr. (11-2) vs. Marcin Różalski (6-4) – o pas kategorii ciężkiej
84 kg.: Damian Janikowski (0-0) vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button