KSWPolskie MMA

Fernando Rodrigues Jr. vs. Marcin Różalski na KSW 39

W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej Fernando Rodrigues Junior skrzyżuje rękawice z Marcinem Różalskim na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym.

Pierwszą oficjalnie ogłoszoną walką gali KSW 39 na PGE Narodowym w Warszawie jest pojedynek o pas mistrzowski kategorii ciężkiej pomiędzy Brazylijczykiem Fernando Rodriguesem Juniorem (11-2) i Marcinem Różalskim (6-4).

29-letni Santo Forte wygrał pięć z ostatnich sześciu pojedynków, a obecnie znajduje się na fali dwóch wiktorii. W październiku na gali EURO FC 1 ubił Yosefa Aliego Mohammada, a dwa miesiące później w swoim debiucie pod banderą polskiego giganta na gali KSW 37 ten sam los zafundował Karolowi Bedorfowi, odbierając mu pas mistrzowski kategorii ciężkiej.

38-letni Różalski był natomiast widziany ostatnio w klatce w maju zeszłego roku na gali KSW 35, poddając Mariusza Pudzianowskiego. Przerwał w ten sposób serię dwóch porażek, które fundowali mu James McSweeney i Peter Graham.
Obaj zawodnicy preferują walkę na nogach, ale to Fernando Junior bije zdecydowanie mocniej. Jednak korzysta przede wszystkich z ataków pięściami, podczas gdy Polak chętniej odwołuje się do kopnięć. Trudno jednak nie faworyzować młodszego o 9 lat, silniejszego i na pewno mniej zniszczonego przez kontuzje Brazylijczyka – nawet pomimo tego, że jego furiackie ataki często powodują, że jest kompletnie odsłonięty i narażony na kontry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Fernando Rodrigues Jr. – 1.50
Marcin Różalski – 2.50

Rozpiska KSW 39

84 kg.: Mamed Khalidov (32-4-2) vs. TBA – o pas kategorii średniej
120 kg.: Mariusz Pudzianowski (10-5) vs. TBA
120 kg.: Fernando Rodrigues Jr. (11-2) vs. Marcin Różalski (6-4) – o pas kategorii ciężkiej
84 kg.: Damian Janikowski (0-0) vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button