Mamed K. usłyszał 11 zarzutów – wśród nich podżeganie do podpalenia dwóch samochodów


Prokuratura Krajowa postawiła dzisiaj zarzuty zatrzymanemu wczoraj pod Olsztynem Mamedowi K.

Mamed K. usłyszał dzisiaj zarzuty ze strony prokuratury. Jak donosi portal TVP.info, poza paserstwem dotyczą one podżegania do podpalenia dwóch samochodów, znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Zobacz także: Tony Ferguson z ostrą odpowiedzią na sugestie Dany White’a o zestawieniu rewanżu z Donaldem Cerrone

Zarzuty dotyczą nabywania samochodów z przestępstw i tym samym spowodowania obrotu samochodami, które wcześniej zostały skradzione, bądź też wcześniej przywłaszczone. Jeden z czynów dotyczy także zlecenia podpalenia samochodu, czyli zniszczenia mienia, a także naruszenia nietykalności, znieważenia funkcjonariuszy policji przy okazji innych czynności służbowych, które ci policjanci wykonywali

– powiedział prokurator Tomasz Tadla (za SportoweFakty.wp.pl).

Zarzut „sprawstwa kierowniczego do podpalenia dwóch samochodów” odnosi się do nakłonienia w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów.

Jeśli zaś chodzi o znieważanie policjantów oraz „stosowania przemocy wobec funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej”, to do tychże czynów miało dojść w październiku 2018 roku w Olsztynie. Mamed K. miał zmusić policjantów do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby.

Łącznie były mistrz KSW usłyszał 11 zarzutów.

Prokuratura będzie wnioskować o środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania.

Skierowanie wniosku uzasadnione jest zarówno rozwojowym charakterem sprawy, jak i uzasadnioną obawą, że podejrzany będzie w bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne, tym bardziej, że prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie

– poinformowała Prokuratura Krajowa.

Podejrzanemu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
Mamed K. został zatrzymany wczoraj rano w swoim domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem. Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych siłą weszli do jego domu, ale przy zatrzymaniu zawodnik nie stawiał oporu. Śląska Policja opublikowała też nagranie z zatrzymania.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. Diaz

  12 czerwca 2019 at 16:13

  Do roboty do kamieniołomów niech zapierdala 🤭

 2. DRR

  12 czerwca 2019 at 19:47

  „Mamed K. miał zmusić policjantów do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby”

  co za ciotki w tej policji

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply