UFC

Khabib Nurmagomedov ogłasza angaż brata Abubakara w UFC

Wygląda na to, że w 2018 roku będziemy oglądać w oktagonie UFC dwóch Nurmagomedovów, bo po Khabibie w szeregi amerykańskiego giganta wstąpił Abubakar.

Najlepszy w ocenie wielu lekki na świecie Khabib Nurmagomedov poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego brat Abubakar Nurmagomedov (14-1) podpisał kontrakt z organizacją UFC, zdradzając, że swoją debiutancką walkę stoczy podczas zaplanowanej na 3 lutego gali UFC Fight Night 125, która odbędzie się w brazylijskim Belem.

https://www.instagram.com/p/BddfaKXlg15/
Wedle doniesień dziennikarza Ariela Helwaniego, matchmakerzy UFC szykują dla młodszego z braci Nurmagomedovów – bo Abubakar liczy sobie 28 lat – powracającego po porażce z Kamaru Usmanem Sergio Moraesa, choć na tę chwilę brak oficjalnych informacji w temacie.

Abubakar jest nieco innym zawodnikiem niż Khabib. Rywalizuje w kategorii półśredniej, chętnie walczy z odwrotnej pozycji, znacznie chętniej wdaje się w stójkowe wymiany i można zaryzykować twierdzenie, że w tym aspekcie prezentuje się nieco lepiej od słynnego brata. Swoją grę opiera jednak – podobnie jak Khabib – na zapasach i pracy z góry. Elementy te stoją u Abubakara na wysokim poziomie, ale wydaje się, że jednak pozostaje daleko w tyle za bratem.

Jedynej porażki w karierze Abubakar Nurmagomedov doznał w starciu z Magomedem Mustafaevem w 2014 roku. Obecnie znajduje się na fali sześciu wiktorii – w tym czterech przez decyzje – a jego najbardziej znanym skalpem pozostaje John Howard. Pięć ostatnich potyczek stoczył pod banderą WSoF.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #6 – podsumowanie UFC 219

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button