UFC

„Już zapomniałeś?” – Khamzat Chimaev ustawia do pionu Francisa Ngannou w sprawie zarobków w UFC?

Khamzat Chimaev zabrał głos na temat narzekań ze strony innych zawodników – w tym Francisa Ngannou – na zbyt niskie jakoby zarobki w UFC.
W najnowszym wywiadzie udzielonym ESPN.com robiący furorę w UFC Khamzat Chimaev opowiedział o swoich sportowych planach na nadchodzący rok, uwzględniających potencjalne starcie z Colbym Covingtonem w marcu, którego zestawieniem zainteresowania nie kryje Dana White.

Przy okazji Czeczen nawiązał też do… mistrza wagi ciężkiej Francisa Ngannou. Kameruńczyk od dłuższego czasu toczy kontraktowe boje z UFC, niezadowolony z warunków swojej umowy oraz pieniędzy, jakie otrzymuje.
– Nie wiem, co będzie, ale jeśli będę zdrowy i wszystko będzie się układało po mojej myśli, w przyszłym roku idę po dwa pasy – powiedział Khamzat. – Ten rok już jest prawie skończony. W tym już się pewnie nic nie wydarzy. Przyszły rok będzie mój.

– Gdy pokonam Colby’ego, muszą dać mi jakąś walkę o pas. Nie wiem, w jakiej wadze. Nie ma dla mnie różnicy. Jestem gotowy na jakiś pas.

– Czasami trudno jest z niektórymi zestawić walki, bo mówią jedno, a robią drugie – dodał, przyznając, że nie jest pewien, czy Chaos zgodzi się na walkę. – Nigdy nie wybierałem sobie rywali. Jeśli Dana dzwoni i mówimy, że coś robimy, to robię to, bo doceniam wszystko, co Dana i UFC dla mnie zrobili.

– Wielu gości opowiada, że UFC za mało im płaci, ale przypomnijcie sobie, gdzie byliście dwadzieścia lat temu. Już zapomnieliście? Ja byłem prawie bezdomny, więc… Wielu gości miało podobnie.– Ten duży gość… Jak on się nazywa? Ngannou. Mówi, jak to nie dają mu dobrych pieniędzy, a wcześniej żył przecież na ulicy. Teraz już nie musi. Trzeba doceniać wszystko. Po prostu walcz, walcz i pieniądze same się pojawią.

Niewidziany w akcji od styczniowej obrony tytułu mistrzowskiego – pokonał wówczas jednogłośnie Ciryla GanePredator rehabilituje aktualnie kontuzjowane kolano. Jego kontrakt z UFC dobiega końca za około miesiąc. Czy go przedłuży? Nie wiadomo.
Khamzat Chimaev stoczył pod sztandarem UFC sześć walk, wszystkie zwyciężając. Zdradził, że za ostatni pojedynek – dominującą wygraną z Kevinem Hollandem – zarobił najwięcej w karierze, podkreślając jednak, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button