UFC

Josh Emmett vs. Michael Johnson wśród nowych walk na UFC on ESPN 2

Kolejne nowe pojedynki zostały dodane do rozpiski marcowej gali UFC on ESPN 2, która odbędzie się w Filadelfii.

Po ponad rocznej przerwie i ciężkim nokaucie z rąk Jeremy’ego Stephensa do akcji podczas zaplanowanej na 30 marca w Filadelfii gali UFC on ESPN 2 powróci w wadze piórkowej Josh Emmett (13-2). Skrzyżuje rękawice z mogącym pochwalić się serią dwóch zwycięstw Michaelem Johnsonem (19-13).

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Forma Emmetta po długim rozbracie z oktagonem i przede wszystkim ciężkich urazach w następstwie nokautu, który o mało nie zakończył jego sportowej kariery, jest jedną wielką niewiadomą. Wydaje się, że twardoszczęki Johnson może sprawić mu masę problemów w stójce, jeśli tylko nie będzie dawał się kłaść na plecach.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michael Johnson – 1.60
Josh Emmett – 2.25

Wstępny typ:

Michael Johnson

Do oktagonu powróci też po półtorarocznej przerwie – spowodowanej przede wszystkim poważnymi problemami zdrowotnymi syna – Ray Borg (11-3), który przeniesie się do kategorii koguciej, by tam stanąć naprzeciwko zwycięskiego w dwóch dotychczasowych potyczkach w UFC Pingyuana Liu (15-4).

O zestawieniu poinformował portal PhillyVoice.com.

Amerykanin będzie miał po swojej stronie przewagę szybkości i prawdopodobnie przeważał będzie w walce na chwyty, ale gabaryty Chińczyka oraz jego tężyzna fizyczna stanowić mogą dla niego nie lada problemy w nowej dywizji.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ray Borg – 1.65
Pingyuan Liu – 2.20

Wstępny typ:

Ray Borg

Nieco wcześniej natomiast do rozpiski dodano interesujące starcie w kategorii piórkowej. Rozpędzony dwoma wiktoriami Sheymon Moraes (11-2) powalczy z mającym za sobą efektowny debiut Sodiqiem Yusuffem (8-1).

Obaj zawodnicy to przede wszystkim sprawni uderzacze. Chętnie zaprzęgający do swojej oktagonowej gry techniki nożne Brazylijczyk będzie miał po swojej stronie przewagę doświadczenia, ale Nigeryjczyk to zawodnik obdarzony mocniejszym uderzeniem i prawdopodobnie szybszy. Ma też dopiero 25 lat, więc z każdą walką może dokonywać sporego progresu. Jeśli wyjdzie jednak do Moraesa ta agresywnie jak do swojej ostatniej walki i nie skończy go szybko, z czasem może mieć problemy.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sodiq Yusuff – 1.55
Sheymon Moraes – 2.45

Wstępny typ:

Sodiq Yusuff

Wreszcie w ostatnich dniach do rozpiski filadelfijskiej gali trafił też pojedynek w kategorii średniej pomiędzy znokautowanym ostatnio przez Jareda Cannoniera Davidem Branchem (22-5) i Jackiem Hermanssonem (18-4), który wychodził obronną ręką z dwóch ostatnich potyczek – i czterech z ostatnich pięciu.

W stójce przewaga powinna należeć do Szweda, którego mobilność może sprawić leciwemu już Amerykaninowi sporo problemów, także w obszarze zapaśniczym. Jeśli Hermansson sam znajdzie się na górze, Branch będzie miał gargantuiczne problemy. Szansą Amerykanina wydaje się zwalnianie walki w klinczu, szukanie obaleń, kontroli, pracy z góry.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jack Hermansson – 1.55
David Branch – 2.45

Wstępny typ:

Jack Hermansson

Rozpiska UFC on ESPN 2

Walka wieczoru

155 lbs: Justin Gaethje (19-2) vs. Edson Barboza (20-8)

Pozostałe

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (16-3) vs. Michelle Waterson (16-6)
205 lbs: Kennedy Nzechukwu (6-0) vs. Paul Craig (10-3)
115 lbs: Alexa Grasso (10-2) vs. Marina Rodriguez (10-0-1)
185 lbs: David Branch (22-5) vs. Jack Hermansson (18-4)
125 lbs: Maryna Moroz (8-3) vs. Sabina Mazo (6-0)
145 lbs: Sheymon Moraes (11-2) vs. Sodiq Yusuff (8-1)
155 lbs: Ross Pearson (20-15) vs. Des Green (21-8)
145 lbs: Kevin Aguilar (16-1) vs. Enruqie Barzola (15-3-1)
135 lbs: Ray Borg (11-3) vs. Pingyuan Liu (15-4)
145 lbs: Josh Emmett (13-2) vs. Michael Johnson (19-13)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button