UFC

Perspektywiczny nigeryjski półciężki zadebiutuje w oktagonie na UFC on ESPN 2

Uznawany przez wielu za bardzo perspektywicznego półciężkiej Kennedy Nzechukwu zawita do oktagonu UFC podczas marcowej gali UFC on ESPN 2.

Perspektywiczny półciężki Kennedy Nzechukwu (6-0) zadebiutuje w oktagonie podczas zaplanowanej na 30 marca w Filadelfii gali UFC on ESPN 2. Jego rywalem będzie Paul Craig (10-3). O zestawieniu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

26-letni Nigeryjczyk ma za sobą dwa występy w galach Dana White’s Contender Series. W sierpniu 2017 roku niejednogłośnie wypunktował Antona Berzina, by następnie odnieść dwa zwycięstwa poza UFC i powrócić do DWCS w sierpniu 2018. Tym razem zaprezentował się znacznie lepiej niż przy pierwszym podejściu, ubijając Dennisa Bryanta.

31-letni Paul Craig przygodę z UFC rozpoczął od poddania Luisa Henrique da Silvy, ale porażki przez nokauty w pierwszych rundach z Tysonem Pedro i Khalilem Rountree doprowadziły go na skraj emerytury. W sensacyjnych okolicznościach w ostatniej sekundzie poddając Magomeda Ankalaeva, odłożył jednak zawieszenie rękawic na kołku. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, podczas gali UFC Fight Night 142 przegrywając przez poddanie z Jimem Crute.

Nigeryjczyk wyróżnia się rewelacyjnymi warunkami fizycznymi, ale w jego poczynaniach jest mocno widoczny jeszcze nie tylko brak doświadczenia, ale też spore braki techniczne. Szkot to jednak surowy stójkowicz, który popełnia kardynalne błędy nawet w swojej koronnej płaszczyźnie parterowej. Wydaje się, że siła, gabaryty i defensywa zapaśnicza walczącego z odwrotnej pozycji Nzechukwu powinny wystarczyć mu, aby utrzymać walkę na nogach, gdzie powinien przeważać.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kennedy Nzechukwu – 1.35
Paul Craig – 2.90

Wstępny typ:

Kennedy Nzechukwu

Rozpiska UFC on ESPN 2

Walka wieczoru

155 lbs: Justin Gaethje (19-2) vs. Edson Barboza (20-8)

Pozostałe

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (16-3) vs. Michelle Waterson (16-6)
205 lbs: Kennedy Nzechukwu (6-0) vs. Paul Craig (10-3)
115 lbs: Alexa Grasso (10-2) vs. Marina Rodriguez (10-0-1)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button