Karolina Kowalkiewicz vs. Michelle Waterson na UFC on ESPN 2


Karolina Kowalkiewicz skrzyżuje rękawice z Michelle Waterson podczas marcowej gali UFC on ESPN 2.

Karolina Kowalkiewicz (12-3) powróci do oktagonu przy okazji zaplanowanej na 30 marca gali UFC on ESPN 2 w Filadelfii, gdzie zmierzy się z Michelle Waterson (16-6). O zestawieniu doniósł portal ESPN.com
Sklasyfikowana na 6. miejscu w rankingu polska zawodniczka powraca po pierwszej w karierze porażce przez nokaut, jaką podczas wrześniowej gali UFC 228 zadała jej Jessica Andrade. Wcześniej łodzianka pokonała decyzjami sędziowskimi Felice Herrig oraz Jodie Esquibel.

Okupująca 8. lokatę w rankingu Michelle Waterson znajduje się w nieco lepszym położeniu. Przegrawszy w 2017 roku z Rose Namajunas i Tecią Torres, w 2018 roku pokonała Cortney Casey i Felice Herrig.

Amerykanka będzie miała po swojej stronie przewagę szybkościową, ale od strony siłowej i wydolnościowej to Polka powinna rozdawać karty. Waterson może mieć problemy z tempem walki, jakie narzuca Kowalkiewicz, która powinna też dobrze radzić sobie w klinczu – choć tam będzie musiała uważać na rzuty ze strony rywalki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Karolina Kowalkiewicz – 1.60
Michelle Waterson – 2.25

Wstępny typ:

Karolina Kowalkiewicz

Rozpiska UFC on ESPN 2

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (16-3) vs. Michelle Waterson (16-6)
115 lbs: Alexa Grasso (10-2) vs. Marina Rodriguez (10-0-1)

*****

Jedziesz, Janku – czyli trzy najważniejsze tygodnie w karierze Cieszyńskiego Księcia


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Bulizzor

    9 stycznia 2019 at 20:45

    ciekawe czy po tym ko nadal będzie tak mocno napierać do przodu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *