UFC

Justin Gaethje vs. Edson Barboza w planach na UFC on ESPN 2

Elektryzujący pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy artystami brutalnych najczęściej nokautów, Justinem Gaethje i Edsonem Barbozą, jest planowany na marcową galę UFC on ESPN 2.

Morderczo zapowiadające się starcie w kategorii lekkiej pomiędzy dwoma oktagonowymi rzeźnikami, Justinem Gaethje (19-2) i Edsonem Barbozą (20-6), jest szykowane na galę UFC on ESPN 2, która odbędzie się 30 marca w Filadelfii.

O pracach nad doprowadzeniem do walki doniosła dziennikarka Farah Hannoun oraz portal MMAJunkie.com.
Obaj zawodnicy mają za sobą bliźniaczo podobną historię w trzech ostatnich pojedynkach. Obaj w grudniu 2017 roku przegrali – Justin Gaethje z Eddiem Alvarezem, Edson Barboza z Khabibem Nurmagomedovem, by w kwietniu 2018 roku powrócić do akcji. Jednak i tamtych walk miło wspominać nie będą – Highlight zmuszony był uznać wyższość Dustina Poiriera, a Brazylijczyk – Kevina Lee.

Zarówno Gaethje, jak i Barboza obronną ręką wyszli jednak z ostatniego starcia. Amerykanin w sierpniu ubiegłego roku podczas gali UFC Fight Night 135 ciężko znokautował Jamesa Vicka, natomiast Junior podczas grudniowej gali UFC on FOX 31 zafundował prawdziwe piekło, zakończone nokautem, Danielowi Hookerowi.

Nie ulega wątpliwości, że w dystansie kickbokserskim to rewelacyjnie korzystający z kopnięć wszelakich Brazylijczyk będzie miał przewagę. Jednak agresywny styl nieustannie wywierającego presję, a przy tym bardzo odpornego i siejącego prawdziwe spustoszenie w półdystansie i klinczu – także lowkingami! – Gaethje może sprawić Juniorowi masę problemów, mocno też drenując jego zasoby kondycyjne.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Justin Gaethje – 1.60
Edson Barboza – 2.15

Wstępny typ:

Justin Gaethje

Rozpiska UFC on ESPN 2

115 lbs: Karolina Kowalkiewicz (16-3) vs. Michelle Waterson (16-6)
115 lbs: Alexa Grasso (10-2) vs. Marina Rodriguez (10-0-1)
155 lbs: Justin Gaethje (19-2) vs. Edson Barboza (20-8)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button