UFC

Jorge Masvidal vs. Jake Ellenberger na TUF 24 Finale

Obaj zawodnicy wyrazili gotowość do walki ledwie kilka dni po gali UFC 201 – i teraz ich pojedynek został w końcu zestawiony. Jorge Masvidal zmierzy się z Jakiem Ellenbergerem na finałowej gali TUF 24.

Już od dobrych kilku tygodni Jorge Masvidal (30-11) domagał się kolejnej walki i w końcu ją otrzymał – jego rywalem będzie Jake Ellenberger (31-11), a do pojedynku dojdzie 3 grudnia na finałowej gali TUF 24 w Las Vegas. O zestawieniu poinformował portal Las Vegas Review-Journal, a później zostało ono potwierdzone przez organizację.

Gamebred ostatnio widziany był w akcji na lipcowej gali UFC 201, pewnie pokonując na punkty Rossa Pearsona i tym samym przerywając czarną serię dwóch niejednogłośnych porażek z Bensonem Hendersonem i Lorenzem Larkinem.

Spod topora uciekł też ostatnio Ellenberger, który przed zwycięską walką z Mattem Brownem na tej samej gali UFC 201 miał dwie porażki z rzędu i tylko jedną wygraną w ostatnich pięciu pojedynkach.

Pojedynek najprawdopodobniej toczony będzie w płaszczyźnie kickbokserskiej. Obaj zawodnicy mogą co prawda w zależności od sytuacji spróbować przenieść go do parteru, ale obaj – a szczególnie Masvidal – dysponują doskonałą obroną przed obaleniami, co nie zapowiada walki na chwyty. W stójce natomiast Masvidal jest zawodnikiem poukładanym o wiele lepiej technicznie od Ellenbergera, ale z drugiej strony ten ostatni uderza zdecydowanie mocniej. Gamebred powinien po swojej stronie mieć nie tylko przewagę kondycyjną, ale też mentalną, choć w aspektach siłowych karty rozdawać będzie zapewne większy Juggernaut.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Jorge Masvidal – 1.70
Jake Ellenberger – 2.00

Rozpiska TUF 24 Finale

Walka wieczoru

125 lbs: Demetrious Johnson (24-2-1) vs. TBD – o pas kategorii muszej

Pozostałe

170 lbs: Jorge Masvidal (30-11) vs. Jake Ellenberger (31-11)
125 lbs: Joseph Benavidez (24-4) vs. Henry Cejudo (10-1)
145 lbs: Gray Maynard (12-5-1) vs. Ryan Hall (5-1)

Powiązane artykuły

Back to top button